Ismerje meg a 150 legnépszerűbb gördeszkás feltételt 10 perc alatt [Frissítve 2025]

Ismerje meg a 150 legnépszerűbb gördeszkás feltételt 10 perc alatt [Frissítve 2025]

Ebből a cikkből megtudhatja, hogyan beszéljen gördeszkás

A gördeszka az egyik a legegyedibb tevékenységek a bolygón. Természetesen saját nyelve, nyelvezete és nómenklatúrája van.

A trükkök, akadályok és belső ismeretek leírására használt szavakkal, mint például „aprítás, hamisítvány, ostoba, mongó” és végtelen változatok, egy kezdő számára, aki megtanulja ezeket a kifejezéseket, ez jelentheti a különbséget aközött, hogy kívülálló marad, vagy bekerül a stábba.

Szerencsédre a gördeszkások a legelfogadóbb emberek a bolygón és GOSKATE itt van, hogy segítsen megtanulni gördeszkázni terminológiát a Skate Lingo kezdőkalauzunkkal.

Ebben a cikkben a következőkre térünk ki:

Top 67 Skateboard Trick Lingo

Top 55 gördeszka kultúra Lingo

Top 42 gördeszka akadály Lingo

Az élethosszig tartó korcsolyázók százaitól származó több mint 150 gördeszkás kifejezésnek köszönhetően jó úton haladsz afelé, hogy csatlakozz egy gördeszkás csapathoz, és életed legmulatságosabb élményeit éld át. Most pedig menjünk GOSKATE!

Top 67 Skateboard Trick Lingo

Miből áll egy gördeszkás trükk? Ez jó kérdés.

A gördeszkás trükk egy olyan manőver, amelyet egy korcsolyázó hajt végre a deszka manipulálására oly módon, hogy a mozdulatok összetett kombinációit hozzanak létre. Pontosan a trükkök a gördeszka művészi és innovatív jellegét adja minden korcsolyázó önkifejezési törekvésével együtt.

Míg a gördeszkázásban több alapvető trükk is létezik, mint a Ollie, Csepp és a Kickturn, ha egyszer elsajátítja a alapjai, a lehetőségek végtelenek! De ahhoz, hogy megértsük, hogyan definiálják a trükköket, el kell sajátítanunk azokat a szavakat, amelyek a gördeszkás nyelv forgó trükkjei terminológiáját alkotják.

Fedélzet: A fedélzet a gördeszka fából készült része, általában 7 réteg tömörített juharfából készül. A fedélzeteken általában egy Pro Modell is található, alján egy profi korcsolyázó nevével és egy művész által készített egyedi grafikával. Professzionális fedélzet vásárlása a helyi korcsolyaboltban nagyszerű módja annak, hogy támogassa kedvenc korcsolyázóit és márkáit.

Teherautók: A teherautók a gördeszka alatti fémlapok, amelyek 8 csavarral vannak a fedélzethez kötve, és két kerék a tengelyein. A teherautók többféle méretben kaphatók, de a leggyakoribb a 139-es és a 149-es.

Alaplap: Az alaplemez a teherautó fém alapja, amelybe a csavarok belemennek a fedélzetbe. A királycsap és a perselyek csavarokkal csatlakoznak az alaplemezhez, és beállíthatók a korcsolyázó igényei szerint.

Kingpin: A királycsap egy csavar, amely a teherautók tengelyét az alaplemezhez köti, és perselyek és csavarok kísérik a teherautó teljessé tételéhez.

Csavarok (hardver): A csavarok ugyanazok, mint a hagyományos csavarok bármely iparágban, de kifejezetten a teherautó alaplemezére helyezkednek el, hogy összekapcsolják a teherautókat a fedélzettel, de a kerék tengelyére is felcsavarják a kerekeket.

perselyek: A perselyek a teherautók azon részei, amelyek elnyelik az ütéseket, és lehetővé teszik a gördeszka tengely körüli elfordulását. Az alátétekkel lezárt királycsap körül helyezkednek el, és különböző szilárdsági fokban és színben kaphatók. Sokszor a perselyt cserélik, mint a tényleges teherautóknál.

Tengely: gördeszka teherautó lapos fém része, amelyhez a kerekek és a csapágyak rögzítve vannak. A tengely az a hely, ahol megtörténik a „köszörülés” varázsa, innen ered az olyan kifejezés, mint a tengelyreállás vagy a tengelycsiszolás.

Alátétek: Az alátétek kis fémgyűrűk, amelyek a teherautó tengelyeinek végén helyezkednek el, hogy csökkentsék a kerekek és a csapágyak súrlódását. A gördeszkákon nagyobb alátétek is találhatók a királycsap tetején és alján, hogy csökkentsék a perselyek kopását.

Csapágyak: A keréken belül vannak a csapágyak, amelyek a kerék forgását és sebességét eredményezik. 3-5-7-9 abec formában jönnek.

Markolat: A markolatszalag vagy „markolat” a gördeszkafedélzet tetején lévő csiszolópapír-szerű kabát. A markolat lehetővé teszi a korcsolyázók számára, hogy ollie-t és flip-trükköket készítsenek, így minden gördeszka egyik legfontosabb eleme.

Orr: Deszkája orra a gördeszka fedélzetének „eleje” vagy elülső vége. Az orr általában nagyobb, lekerekítettebb és homorúbb, hogy jobban elkapja az első láb gördeszkatrükkjeit. Ha trükköket hajtanak végre az orron, akkor a nevét „nosegrind”-re, „nose pick”-re vagy „nose manual”-ra változtatja, stb.

Farok: A deszka farka a gördeszka fedélzetének hátulja, ahol a hátsó lábad felpattan a talajról, hogy ollie-t hozz létre. A farok általában laposabb, hogy közelebb legyen a talajhoz a gyorsabb durranás érdekében.

Ollie: Az ollie az, amikor egy gördeszkás „pattan” a gördeszkán, hogy ugrás közben a levegőbe „pattanjon”, és magával hozza a deszkát. Az ollie a legtöbb gördeszkás trükk alapja, és a kezdők számára az egyik legnehezebben megtanulható. Ugyanakkor ez a legkielégítőbb is.

Ostoba: Goofy az a kifejezés, amikor egy korcsolyázó jobb lábával előre korcsolyázik.

Szabályos: A szabályos kifejezés azokra a korcsolyázókra vonatkozik, amelyek bal lábával előre haladnak.

Front láb: Az elülső lábad az, ami kölcsönhatásba lép a deszka orrával, amikor olyan trükköket hajtasz végre, mint az ollie vagy a kickflip. Ez nem lehet a pedálláb, mivel az elülső láb levétele a pedálozáshoz nem csak csúnyán néz ki, hanem gátolja a jövőbeni trükköket.

Vissza láb: A hátsó lábad a felpattanó lábad, és kölcsönhatásba lép a tábla farkával. Ez az a láb is, amellyel pedáloz.

fricska láb: A lendületes láb az elülső láb, és lecsap az orráról, amikor olyan trükköket hajt végre, mint a kickflip vagy a heelflip. Előfordulhat, hogy a lábfejére hivatkozik, amikor egy sérülést leír, vagy trükköt tanít valakinek.

Pop: A pop az a kifejezés, amely leírja, amikor a földhöz ütöd a farkát, hogy ollie-t vagy trükköt hajts végre. Melléknévként is használják, ha valakinek magas az ollie. – Annak a fickónak pofon van!

Darál: A csiszolás az a kifejezés, amely leírja, amikor a teherautói „csiszolnak” egy akadályt, általában sín, párkány vagy korlát formájában. Attól függően, hogy a tábla hogyan van elhelyezve, és a teherautónak mely egyéb részei lépnek kapcsolatba az akadállyal, a trükkök különböző neveket kapnak. Mint az 5-0 grind, ahol egy korcsolyázó csak a hátsó teherautóján köszörül, vagy egy smith grind, ahol egy korcsolyázó csak a hátsó teherautóján köszörül, de az első teherautója a párkány alá süllyed.

Csúszik: A csúszda az a kifejezés, amely leírja, amikor a deszka fedélzete „csúszik” egy akadályon, általában egy sínen, párkányon vagy korláton.

A csúszdát gyakran a deszka egy másik része is kíséri, például az orrcsúsztató, a farokcsúszda vagy a deszkacsúszda esetében. Orrcsúszás, ha az orra az akadályon van, és így tovább.

stabil: Az elakadás az, amikor „elakad” egy negyed cső felületén, lényegében „elakad” egy csúszdában vagy egy darálásban. Az ütési trükköket „ajaktrükköknek” is nevezik, amint azt alább látni fogja.

Elülső oldal: Az elülső oldal az a leíró kifejezés, amikor a tested arcával vagy a test elülső részével hajtasz végre egy trükköt. Lényegében a vállad és a csípőid megnyíltak az akadály felé, miközben a trükk „előtt” történik, tehát az elülső oldalon.

Hátoldal: A hátoldal az a leíró kifejezés, amikor trükköt hajt végre úgy, hogy a test hátsó része vezeti a lendületet. Lényegében a csípőd és a vállad hátrafelé fordítottak az akadály felé.

Sokszor a korcsolyázók bizonyos preferenciákkal vagy képességekkel rendelkeznek, amikor hátul vagy elöl korcsolyáznak. Hasonlóan ahhoz, ahogy egy kosárlabdázónak vagy baseballjátékosnak vannak bizonyos helyei a pályán, ahol valamilyen oknál fogva jobban teljesít.

kapcsoló: A váltás azt jelenti, amikor egy korcsolyázó végrehajt egy trükköt, de a másik lábával előre, mintha természetesen ostoba korcsolyázó lennél, de a trükköt rendszeresen hajtod végre. Ez olyan, mintha valaki, aki jobbkezes, a bal kezével kezdene írni. Egyes korcsolyázók jobban tudnak korcsolyázni, mint mások, de a legtöbb korcsolyázó megtanul néhány korcsolyázást, hogy növelje trükkjeit.

hamisítvány: A fakie az, amikor hátrafelé lovagolsz a deszkán, de folytatod a lendületet előre. Ahogy a lendületed vezeti a farkat, és a hátsó lábad most az elsőként működik. Képzeld el, hogy kiállsz egy ollie-t előadni, és elkezdesz visszafelé gurulni… Hamisítványt gurítasz!

Nollie: A nollie az, amikor egy korcsolyázó „ollie”-t hajt végre, miközben lepattan a gördeszka orráról, innen ered a kombó – „n-ollie”.

A nollie, akárcsak a fakie ollie, teljesen új alapot nyit meg a korcsolyatrükkök előtt. Mert ha egyszer megtanultál nollie-t csinálni, csinálhatsz egy nollie stance kickflipet vagy nollieflipet. Vagy csinálhat fakie stance kickflip, fakieflip, vagy akár fakie ollie egy grind.

Kézikönyv: Kézikönyv az, amikor egy korcsolyázó hosszabb ideig a hátsó vagy az első kerekein közlekedik – mint egy kerekes a kerékpáron. A kézikönyv lehetővé teszi a korcsolyázók számára, hogy trükkök összetett kombinációját fűzzék össze a gördeszka legnehezebb „technikai” trükkjeihez. Például: kickflip manual kickflip out vagy kickflip orr manual, nollieflip out.

Orr kézikönyv: Egy kézikönyv, amelyet a tábla első két kerékén és orrán hajtanak végre. Az orr-kézikönyvet általában orrmannynak nevezik.

180: 180 az a kifejezés, amely leírja a forgási fokokat egy trükk végrehajtása során. 360 egy teljes pörgés, 180 a fele. A frontside 180 kickflip például egy 180 fokkal elforgatható kickflip. A 180-as évekhez hasonlóan minden pörgetés végrehajtható hátul vagy elöl, normál, hamis és nollie lábhelyzetből.

270: 270 az a ritka, 180 és 360 közötti elforgatás, amely általában a csúszdába való be- vagy kiszállásra van fenntartva. Mint egy 270-es hátsó ajakcsúsztatásnál vagy egy 270-as farokcsúszásnál. Lényegében az akadály vagy trükk már 90 fokban elhelyezte Önt, és a forgatást 360-ra fejezi be.

360: A 360 egy teljes pörgetést jelent a deszkán vagy a korcsolyázón egy trükk végrehajtása közben. A 360 fokos kickflip az, amikor a tábla egyszerre csinál 360 fokot és egy kickflipet. Bár ezt a cikket elolvasva nehéz elképzelni, rengeteg videó található az interneten, amelyekből megtudhatja, hogyan néznek ki ezek a trükkök.

Flip trükk: A flip trükk leírja azokat a trükköket, amelyeket átfordítanak, mint például a kickflip, a heelflip és a 360 fokos kickflip. Míg az összes trükköt először sík terepen hajtják végre, bármilyen akadályon meg lehet csinálni, és csiszoláshoz, csúszdához, istállóhoz és kézikönyvekhez is.

Megragad: A grab vagy grabs azok a trükkök, amikor egy korcsolyázó megragadja a deszkáját. Inkább a bowl, pool és a vert korcsolyázáshoz hasonlít. Egyes trükkök, amelyek markolásnak minősülnek, a néma fogás, a dinnyefogás, az indy grab és a nosegrab, és mindegyik érintkezik a tábla különböző részein, és néha különböző kézzel (elöl vagy hátul).

Kiugrik: Kiugrik egy leírás arra vonatkozóan, amikor egy trükk végrehajtásakor kipattansz az akadályból. A párkány vagy a sín továbbhaladhat, de Ön korán kiugrott az akadályból. Néha a párkány nem ér véget, és nagyon sokáig megy, így a korcsolyázóknak ki kell ugrani a párkányról, hogy trükköt hajtsanak végre.

Kickflip: A kickflip az, amikor az elülső láb ujjai a deszka orráról lecsapnak, és ezzel egyetlen teljes elfordulást vagy megfordítást eredményeznek. A kickflip vitathatatlanul a gördeszkázás legikonikusabb trükkje, és bár az egyik legnehezebb megtanulni, egyben a legkielégítőbbnek is tartják.

heelflip: A heelflip az, amikor az elülső láb sarka leugrik a deszka orráról, és a tábla egyetlen elforgatását vagy megfordítását eredményezi. Egyes korcsolyázók jobban hasonlítanak a heelflipre, mint a kickflipre, de a legtöbb igazán jó korcsolyázó képes mindkettőre.

Popshuv: A popshuv az, amikor a deszkát felpattanják a levegőbe, majd az orrát körbeforgatják, hogy farokká váljon. A shuv leírja a mozgást, úgy tűnik, hogy a hátsó láb súgja a farkat. A popshuv más trükkökkel kombinálva, mint például a kickflip vagy a heelflip, a trükkök alapját a következő kombinációs szintre bővíti. Ezért fontos megtanulni ezt az alapvető trükköt, és gyakran ez az első trükk, amit a korcsolyázó megtanul.

Farag: Egy korcsolyázó rámpára, negyedcsőre vagy medencére farag, amikor úgy „farag” fel a falon, mint egy szörfös a hullámon. A faragást úgy állítják elő, hogy az orrukat egy akadályon vagy a rámpán egy ponton átvezetik, hogy a korcsolyázót megfordítsák, és visszamenjenek.

Vetítve: Aired az, amikor a korcsolyázó levegőt bocsát ki egy vert vagy átmeneti akadály megküzdése felett. Tony Hawk kiszellőztette a rámpán, hogy leszálljon 900-asával.

Beragadt: A beragadt kifejezés egy olyan kifejezés, amikor egy korcsolyázó a deszkáján landol, miközben megpróbált egy trükköt végrehajtani, de annak ellenére, hogy "elakadt" a trükk, elesett. A korcsolyázó általában néhányszor ragaszkodik vagy elakad a trükk, mielőtt leszállna, szóval ne add fel!

Óvadék: A védelmük egy olyan kifejezés, amelyet arra használnak, amikor a korcsolyázó a trükk során „megszabadít” a cseltől, és gyakran elrúgja a deszkát, mert a csel leszállási kísérlete sérülést okozhat. Az óvadék elsajátítása ugyanolyan fontos, mint a leszállás elsajátítása.

Lecsaptak: Slammedről beszélünk, amikor különösen erősen esünk, és általában semmilyen módon nem tudjuk lassítani az esést, ami azt eredményezi, hogy nem tud megvédeni vagy felkészülni az ütközésre.

Kirúgás: Kirúgás az, amikor egy korcsolyázó kirúgja a deszkát a levegőben, ahelyett, hogy megpróbálna leszállni a deszkára.

Első próba: Az első próbálkozás az, amikor egy korcsolyázó először megkísérli a trükkjét. – Haver, az első próbálkozásra sikerült. A kifejezést barométerként használják arra vonatkozóan, hogy egy korcsolyázó milyen keményen vagy ügyesen tudta végrehajtani a trükköt.

Letette: Egy korcsolyázó azt mondja, hogy letette a kagylót, amikor a második teherautójukat nem sikerült átvinni a pályán, és elkapták, miközben visszament a rámpán. A korcsolyázó „leakad” a megküzdésben. Tekintse meg az akadályozási feltételeket a megküzdéssel kapcsolatos részletekért.

Kicsúszott: Kicsúszásról van szó, amikor egy gördeszkás csúszással vagy őrléssel próbálkozik, és „kicsúszik” ahelyett, hogy beleakadna a trükkbe, és gyakran óvadékhoz vezet.

Slappy: A pofon az, amikor egy korcsolyázó fellovagol a járda szélén, és egy távolságot köszörül vagy csúszik. Gyakoribb az idősödő korcsolyázóknál, de az egyik legszórakoztatóbb trükknek tartják.

Kapaszkodó: A kapaszkodó egy olyan korlát, amely lemegy egy lépcsőn, amelyen a korcsolyázó korcsolyázni fog őrlések és csúszások formájában. Egy bátor korcsolyázó kell ahhoz, hogy korcsolyázzon a kapaszkodókon, mivel az utcákon találhatók, és 20 lépcsőn túl is mennek.

Flatground: Flatground az, amikor egy korcsolyázó lapos talajon hajt végre flip-trükköket, és ezzel a korcsolyatrükkök alapját képezi. Egyedül Rodney Mullen rengeteg flatground trükköt talált ki flip trükkökkel és freestyle trükkökkel egyaránt.

bonk: Bonk az, amikor a gördeszkája első kerekeit egy gyors koppintással az akadályra „dönti”, általában egyik oldalról a másikra áthelyezve.

Csók a sínt: Csók a sínt az, amikor egy korcsolyázó teherautója alig ütközik vagy „megcsókolja” a sínt.

Vajas: A vaj egy jelző, amely egy korcsolyázó trükkjének finom stílusát írja le. – Haver, ez vaj volt!

Steezy: A Steezy egy másik jelző, amellyel valaki stílusát írják le. Steezy korcsolyázók általában öltözködni nagy divat és vajmi trükkök.

Rails (a táblára utalva): A gördeszka alján lévő sínek műanyag „sínek”, amelyek a deszka alá mennek, és segítik a csúszást. A 80-as években keletkezett, és általában formázott deszkákhoz, például haldeszkákhoz van fenntartva.

Skitch: Siklásról akkor beszélünk, amikor a korcsolyázó egy mozgó autóba vagy buszba kapaszkodik. Ez nagyon veszélyes, és a 3 legfontosabb ok, amiért egy korcsolyázó kórházba kerül.

Sarokhúzás: A sarokhúzás az, amikor egy korcsolyázó trükköt hajt végre, és a lába nem esik tisztán a deszkára, és a sarok lelóg a deszkáról, és érinti a talajt. Egy korcsolyajáték során ez újrajátszást eredményez, és gyakran egy trükk forgatása során a korcsolyázó is újra szeretné csinálni.

Lábujj húzása: Lábujj-ellenállásról akkor beszélünk, amikor egy korcsolyázó trükköt hajt végre, és a lába rosszul esik a deszkán, és lábujj-ellenállást okoz a talajon. Egy korcsolyajáték során ez újrajátszás lesz. Egy korcsolyajáték során ez újrajátszást eredményez, és gyakran egy trükk forgatása során a korcsolyázó is újra szeretné csinálni.

Bomb A Hill: Amikor egy korcsolyázó „lebombáz egy dombot”, nagyon nagy sebességgel korcsolyázik le egy meredek dombról. Ezt a San Francisco-i hegybombázók tették híressé, azonban a rossz hegyi bombázás az első számú ok, amiért a gördeszkások kórházba kerülnek.

Fakie-nek: Amikor egy korcsolyázó „hamisít” landol, testével „hátra” száll le, de lendülete tovább folytatódik előre, és a hátsó lábuk a deszka elején landol, mint az új első láb.

A „hamisításhoz” való landolás általában akkor történik, amikor egy bódéból vagy csúszdából adnak hozzá egy 180-at. Mint a farokcsúsztatásban a hamisítványhoz vagy a tompa istállótól a hamisítványhoz.

Vissza a kapcsolóhoz: Amikor egy korcsolyázó leszáll „váltásra”, az majdnem ugyanaz, mint a hamisítás, de az előző hátsó láb nem a deszka elején landol. Inkább normál állásba kerül, de váltson. Általában a 'back to switch-et egy 180-as előzi meg, ami miatt az álláspont vált először.

Tipp trükk: Egy trükk tipp, hogy mikor valaki tanácsot vagy oktatóanyagot ad arról, hogyan kell trükközni. A trükkötletek segítségével a korcsolyázók új trükköket tanítanak meg a többi korcsolyázónak.

elektromos csúszda: Powerslide az, amikor a korcsolyázó hátradől, de súlyával előrenyomul, hogy a deszka kerekei merőlegesen csúszjanak a mozgásra. Képzeld el, hogyan farag fel egy szörfös egy hullámot, és hogyan csobban fel, vagy egy motoros, aki a hátsó gumija körül lendülve megáll. A Powerslides segít a korcsolyázóknak lelassítani anélkül, hogy levennék a lábukat a deszkáról.

Freestyle korcsolyázó: A freestyle korcsolyázó olyan gördeszkás, aki elsősorban a flatground skate trükkök freestyle-jében vesz részt. Ez hasonló ahhoz, amit a legkorábbi korcsolyaversenyek a 60-as és 70-es években láttak, és kézenállásokból, primókból és egyéb trükkökből áll.

Első: A primó az, amikor egy korcsolyázó az oldalára támasztja a gördeszkáját, hogy a kerekek oldalán állhasson úgy, hogy a kerekek másik oldala a földön legyen. Rodney Mullen tette híressé, az alábbi videónkat megtekintheti a részletes oktatóanyagért!

Befordítás: A flip in kifejezést arra használják, hogy leírják, amikor egy korcsolyázó rúgást vagy sarokrúgást hajt végre őrlésbe, csúszdába vagy manuálisba. Ezt a kifejezést általában a tech korcsolyázóknál használják, és egy kombinációt ad a trükkhöz, ami sokkal megnehezíti a leszállást.

Kihajtható: A flip out kifejezést arra használják, hogy leírják, amikor egy korcsolyázó kickflip vagy heelflip segítségével "ki" fordítja a deszkát egy őrlésből, manuálisan vagy csúszdából. Ezt a kifejezést általában a műszaki korcsolyázóknál is használják, és nagyon nehéz manővert előállítani.

Darkslide: Rodney Mullen által kitalált trükk, melyben a gördeszkás a deszkát egy akadályra fordítja, egyik lábával az orrán, a másikkal a farkán fejjel lefelé landol rajta, és a sík talajon landolás előtt elcsúsztatja a területet.

Nagy pörgés:egy trükk, amelyben a korcsolyázó és a gördeszkája egyaránt egy függőleges tengely mentén forog, de a korcsolyázó 180-kal forog, miközben a deszka 360-at. Alfonso Rawls ezt a trükköt a feltalálójáról, Brian Lottiról nevezte el. Rawls úgy gondolta, hogy Lotti „lottónak” hangzik, és mivel a tábla olyan sokat forgott a trükk alatt, a kaliforniai lottó nagy pörgetéséről nevezte el.

Hurrikán:egy 180-al kezdődő köszörülési trükk a hátsó teherautóra (ami most elöl van) leszálló akadályra, orral hátra, lefelé és az akadály felé; lényegében 180-tól hamis gyenge.

Lehetetlen:egy trükk, amelyben a korcsolyázó a farkát 360 fokban a hátsó lába köré csavarja, lényegében egy függőleges 360 fokos shuvit.

Cselgáncs:egy kapaszkodó trükk, amelyben a lovas az első kezével megragadja a deszkája sarkát az első kerék közelében, és lerúgja az első lábát maga előtt.

Madonna:egy kapaszkodó trükk, amelyben a korcsolyázó az első kezével megragadja gördeszkája sarkát az első kerék közelében, és lerúgja mögötte az első lábát; ezt a trükköt gyakran megcsinálják az átmenetbe való visszatéréskor.*Tony Hawk ezt a trükköt az énekesről nevezte el, aki akkoriban éppoly divatos volt, mint maga a trükk.

Levegő módszer:egy megragadási trükk, ami azt jelenti, hogy a lovas elülső kezével megragadja a deszka sarkát, és felfelé húzza a háta felé.* Neil Blender nevezte el, aki ezt a markolást a magasabb levegő megszerzésének módszereként írta le.

Elülső orr tompa csúszda: Az elülső orr-tompa csúszda az, amikor előrefelé csúszik lefelé egy sínen vagy párkányon, miközben a deszka eleje egyenesen előre mutat. Szuper nehéz megfogni, és még a profik is sokat törlődnek vele!

Smith Grind: A Smith grind olyan, mint egy csavar a szokásos 50-50 daráláson. Ahelyett, hogy mindkét teherautóval köszörülne, csak az egyiket használja. A megfelelő szögben kell nekiütközni a síneknek, hogy ez megtörténjen.

Crooked Grind: A görbe őrlés olyan, mint egy Smith grind, de a korcsolyázó egyenesen jön a sínhez, nem ferdén. Rendkívül trükkös a megfelelő eredmény elérése, és néha még a profik is óvadékot adnak, mielőtt végeznének.

Lézeres flip: A lézeres flip kombinálja a 360 fokos elülső lökést egy sarokcsavaróval, így rendkívül összetett trükk. A tábla 360 fokban forog, miközben a levegőben is forog. A leszálláshoz a korcsolyázónak irányítania kell mindkét forgást, és középen kell tartania a testét. Ennek a koordinációnak köszönhetően a lézeres flip az egyik legnehezebben elsajátítható síkföldi trükk.

Nollie Inward Heelflip: A nollie inward heelflip egy olyan trükk, amely kombinálja a nollie-t (a deszkát az elülső lábbal felpattintva) egy befelé tartó sarokflippel, ahol a tábla megfordul és befelé forog. A nehézség a nollie-hoz szükséges egyedi lábpozícióból adódik, ami már keményebb, mint egy normál ollie. A befelé tartó sarokflip hozzáadása még nagyobb kihívást jelent, mivel a gördeszkásnak mind a billentést, mind a pörgetést irányítania kell, miközben megőrzi az egyensúlyt. A trükkös lábmunka és az extra forgás kombinációja a nollie befelé húzását az egyik legnehezebb trükk a következetesen landoláshoz.

Top 55 gördeszka kultúra Lingo

A gördeszkás kultúra a gördeszkázás egyik legszebb aspektusa. Ez az, ami meghív bennünket, hogy legyünk a legénység tagjai, és hozzájáruljunk valamihez, amit szeretünk. De trükkös lehet az újonc számára hogy helyet foglaljon az asztalnál, amikor a korcsolyázásról kell beszélni.

Nos, ez eddig. Élvez!

USA: Az ABD a „Már elkészült” rövidítése, és a korcsolyázók azt a kifejezést használják, hogy összehasonlítsák, mit készítettek más korcsolyázók a korcsolyázó helyszíneken. A korcsolyázók, különösen a profik, el akarják kerülni, hogy ugyanazokat a trükköket csinálják, mint a többi korcsolyázó, mivel ez szinte a tiszteletlenség vagy zsoké-szerűség formájának tekinthető. Ez ellentmond annak a természetes vágynak is, hogy önkifejező legyen a korcsolyázás során.

NBD: Az NBD a „Never Been Done” rövidítése, és akkor használatos, amikor egy korcsolyázó új trükköt produkál egy utcai helyszínen. Ez az, amire a korcsolyázók törekednek a videós rész forgatásakor, mert ez nemcsak a sportág előrehaladását segíti elő, hanem segít a korcsolyázónak kitűnni és hírnevet szerezni.

Videó Rész: A videós rész az, amit egy profi korcsolyázó készít a márkájának, miután klipeket forgat az utcán. Így fejezik ki magukat a korcsolyázók az iparban, és így állítják elő a gördeszkázás legértelmesebb médiamotorját. A nem szponzorált korcsolyázók videó részeket is filmezhetnek, és a gördeszkás lét egyik legkifizetődőbb szempontja lehet.

Tele Hossz: Teljes hosszúságú videóról van szó, amikor egy cég vagy márka gördeszkavideót készít a csapat versenyzőitől származó videórészletek kombinálásával. Bár nem olyan gyakoriak, mint régen, a teljes hosszúságú gördeszkás videók megtekintése elengedhetetlen a gördeszkázás megértéséhez.

Szponzor Me Szalag: A szponzor nekem videó az, amit egy amatőr gördeszkás készít annak reményében szponzorálást kapni egy cég vagy márka által. Legalább 2 percnyi, utcai korcsolyahelyen forgatott gördeszklipet leforgatnak, és a zene nélküli klipek tekercsét elküldik az említett márkának. A múltban a korcsolyázók valódi VHS-szalagot küldtek, szponzorálták a kazettát, azóta a szponzorálom videót váltották fel. Míg a korcsolyázók kapcsolatfelvételi módja a márkákkal sokkal elérhetőbb, mint a múltban, a szponzorálom videó továbbra is minden kapuőr vagy reménybeli korcsolyázó számára áthaladási jog maradt.

Egyetlen Rész: A szóló rész az, amikor egy korcsolyázó felveszi a saját videóját, és a cég vagy márka úgy adja ki, hogy nem szerepeltet más korcsolyázókat egy teljes hosszúságú vagy együttműködési projektben.

Homie Vid: Helyi korcsolyázók által készített gördeszkavideó márka- vagy skateshop-kapcsolat nélkül. A házi videók a közösségi kötelékek egyik legerősebb kovácsa.

Banger/Befejező: A bunger vagy ender az utolsó trükk egy videórészben, általában a legjobb. A rész durranással zárul, és bemutatja a legnehezebb trükköt, amelyet a korcsolyázónak le kellett érnie. Ez is mindig NBD lesz.

Nyitó: A nyitó az első trükk egy korcsolyarészben, amely meghatározza az alkatrész hangját. Van egy nyitó rész is, ami általában az alaphangot is megadja, és kitüntetésnek számít. Sokszor egy márka a nyitórésszel mutatja be új versenyzőjét vagy új profiját.

keresztnév Rész: Az utolsó rész kitüntetését az említett teljes hosszúságú gördeszkavideó legjobb korcsolyázója kapja, és általában az a korcsolyázó szerepel, aki a legnehezebb filmezést ment ebben az időszakban. A gördeszkavideó utolsó részének elkészítése a korcsolyalegendák megalkotása, mivel ők készítik a legtöbb észbontó NBD-t a legnagyobb akadályokon.

Takaró: A borító egy gördeszka magazin címlapjára való leszállásra utal. A borítók áhítoztak, és megtisztelő jele annak, hogy abban a hónapban a gördeszkázás egyik legnehezebb trükkje volt, különösen a Thrasher Magazine számára.

vázlatos: A vázlatos jelző egy olyan trükk leírására, amelyet nem sikerült tisztán landolni, általában sarok- vagy lábujjhúzással.

Komplett gördeszka: A teljes gördeszkára vonatkozik, nem csak a fedélzetre, teherautókra vagy kerekekre. A helyi gördeszkaüzletek sokszor kedvezményesen árulnak komplett gördeszkákat, karácsony környékén pedig a korcsolyázók nevetni fognak a gördeszkaparkban elárasztott új „karácsonyi kiegészítőkön”.

csavarok: A csavarok arra utalnak, amikor egy korcsolyázó közvetlenül a gördeszkája csavarjaira száll le (a teherautókat a fedélzethez köti), és nagyrészt a leszállás legjobb módja. – Leszállt!

Engedmény: Az árengedmény az, amit egy korcsolyázó kér a filmezőjétől, amikor egy vázlatos trükkhöz jutott. Vagy amikor a futásuk egy mini rámpán vagy akadályon rövidre esett. – Kaphatok árengedményt?

Filmkészítő: A filmező az, aki dokumentálja a gördeszkás munkamenetet, vagy valamilyen gördeszkavideót készít. Gyors módja annak, hogy valakit videósnak nevezzenek. A FIlmerek a gördeszkázás legfontosabb emberei, és gyakran a legkreatívabbak.

Szerzés Kirabolták: Kirablásra akkor utalunk, amikor megpróbálsz egy trükköt és ragaszkodsz hozzá, akár leszálláshoz is, de valamilyen oknál fogva nem sikerül a trükk. A kiraboltság jókedvűbb, de frusztráló is lehet, mert a korcsolyázó tudja, hogy be tudja vezetni a trükköt.

Kígyó: A kígyó az, aki nem érti a skatepark etikettjét, és belevág a sorba, vagy az utadba áll. Ez általában gyerekeknek vagy új korcsolyázóknak van fenntartva, akik nem tudnak róla. Megtanítjuk diákjainkat a gördeszkapark vonalainak elsajátítására, és arra, hogy mikor kell kivárni a sorukat, hogy elkerüljék a kigyúrt korcsolyázókat.

Korcsolya Sképes: Korcsolyahelyről akkor beszélünk, ha az utcán egy akadály rendszeresen vonzza a korcsolyázókat. Bár lehet több hely egy helyen, például plázában vagy iskolaudvarban, utalhat egyetlen akadályra is. – Hol van az a korcsolyahely?

kook: A kook az, aki bolondot csinál egy skateparkban vagy gördeszkahelyen, vagy valaki, aki a gördeszkakultúrán kívüli dolgot csinál.

kurta: A Cutty egy gördeszkás helyszín vagy gördeszkapark leírása, amely ellenállt az akadályoknak, vagy amelyet nyers építészet épített. Képzeljen el nagy repedéseket a járdán vagy kérges aszfaltot, amely egy korcsolyahelyhez vezet.

hesh: A Hesh egy korcsolyázó vagy gördeszkás trükk leírása, amely eredetét és természetét tekintve kissé punk. Ha valaki szakadt nadrágot, bőrdzsekit visel, és imád a 80-as évekből származó trükköket csinálni.

Zsákvászon: A hessian annak a leírása, aki elhivatottan hesh.

Pozőr: A pózoló az, aki úgy viselkedik, mint aki gördeszka, vagy úgy öltözik, mint aki gördeszka, de valójában nem korcsolyázna.

T Kutya: A T-dog az, aki a trend kedvéért korcsolyázik. A T-dog a trend dog rövidítése.

Pláza Megragad: A bevásárlóközpontban lévő markoló arra utal, amikor egy korcsolyázó helytelenül vagy nem hűvös módon tartja a deszkát – a deszka elülső teherautóját tartja a fedélzeti rész helyett és oldalt.

Tovább: A bolond egy gördeszkapark helyi lakosa, aki sok időt tölt bohóckodásban és bohózatban. Bár lehet, hogy nem korcsolyáznak annyira, mint az igazán elhivatott korcsolyázók, a helyiek néha szinte védelmezésként és bajtársiasságként szeretik őket.

Skate játék: A korcsolyajáték a legelterjedtebb játék, amelyet a korcsolyázók játszanak a sík talajon szerzett képességeik fejlesztésére. A korcsolyázó olyan trükköt produkál, mint egy kickflip, és ha a másik korcsolyázónak nem sikerül a trükköt elérnie, az S betűt kapja. Ez a gördeszkázás LÓJA, és a korcsolyázók által játszott leggyakoribb játék.

Zsák trükkök: Egy zacskó trükk azok a trükkök, amelyeket a korcsolyázó megtanult viszonylag állandóan produkálni – különösen a korcsolyajátékokban. Amint látni fogja, a korcsolyázók ügyessé válnak bizonyos trükkökben és stílusokban, kezdve attól, hogy az orrukat preferálják a farkukkal szemben, vagy az elülső oldalt, mint a hátoldalt.

Tech korcsolyázó: A tech korcsolyázó olyan korcsolyázó, akinek trükkjei inkább technikai jellegűek, mint brutális elkötelezettségük. A műszaki korcsolyázók szívesebben korcsolyáznak kézi támasztékokon és párkányokon, mint síneken és lépcsőkön, és élvezik az összetett trükkök egyetlen manőverrel való kombinálását.

Vasúti korcsolyázó: A sínkorcsolyázó olyan korcsolyázó, akinek előnyben részesített akadálya a sín és általában a lépcsőn lefelé vezető korlátok. Míg a legtöbb korcsolyázó valamilyen módon korcsolyázik a korlátokon, a korcsolyázók különösen ügyesek, néha 10-15, de akár 20 lépcsős kapaszkodókat is lecsiszolnak. A vasúti korcsolyázók a bolygó legbátrabb korcsolyázói közé tartoznak.

Átmeneti korcsolyázó: Az átmeneti korcsolyázó olyan korcsolyázó, aki szívesebben korcsolyázik a gördeszkaparkban található akadályokon, amelyek nem hasonlítanak az utcai helyekre. Ez általában negyedcsövek, mini rámpák, kígyófuttatások és függőleges akadályok formájában jelentkezik. Az átmeneti korcsolyázók segítenek abban, hogy a korcsolyázás gyökereinek tál- és medencekorcsolyázása életben maradjon és egészséges maradjon.

Helyi Park: A korcsolyázók helyi parkja a gördeszkások helyi gördeszkaparkja, és a barátokkal való találkozásra alkalmas hely. A helyi park edzőteremként vagy edzőteremként működik a korcsolyázók számára, valamint közösségi központként a művészet és a helyi korcsolyamédiák népszerűsítésére szolgál.

Ripper: Ha valaki ripper, akkor korcsolyázói képességei egészítik ki. – Szakad az a lány!

Foszlány: "Menjünk aprítani!" Lényegében azt jelenti: „Menjünk korcsolyázni!” Egy gyakori kifejezés, amelyet hallani lehet: „Tépd fel a göcsört!” Vagyis felaprítani a nagy dolgokat.

clips: A klip az, amikor egy korcsolyázó az utcán lefilmez egy trükköt, hogy összeállítson olyan klipeket, amelyek elkészítik a videó részét, vagy engem szponzorálnak. A korcsolyázók „halmozzák a klipeket” az utcákon, amíg nincs idejük 2-3-4 percre, és néha évekbe telhet, mire megszerezhetik a nagy kaliberű korcsolyázás NBD-jét.

Hosszúság: Ha egy korcsolyázó hivatkozik a klipjeikre, akkor a „felvételeikről” fog beszélni. – Mennyi felvételt kapott? Gyakoribb kérdés, amelyet a szponzora tesz fel Önnek, mint ha leírja a klipek számát.

Egyetlen trükk: Egyetlen trükk az, amikor egy korcsolyázó és egy filmező „egyetlen trükköt” filmez sor helyett. Az egyedi trükkök általában lefelé lépcsősorok vagy rések, és általában nehezebbek, mint a soron belüli trükkök.

vonal: A sor az, amikor egy korcsolyázó trükkök sorozatát fűzi össze egy videoklipben. Előfordulhat, hogy a korcsolyázó először lefelé ereszkedik egy lépcsőn, mielőtt lekanyarodna, hogy lecsiszolja a párkányt, mielőtt elindulna a korláton. Minél keményebb trükköket fűz össze, annál lenyűgözőbb. A műszaki korcsolyázók gyakran igazán őrült vonalakat készítenek párkányokkal és kézi padokkal, hogy bemutassák irányítási képességeiket, szemben a hesh korcsolyázókkal, akik nagy síneken vagy lépcsőkön ugranak le egyetlen trükkért.

Halszem: A halszem egy nagylátószögű objektív, amely izzószerű hatást kelt a klipben vagy a fényképen. A halszem kifejezés arra utal, hogy a keret szélei mennyire eltorzulnak, mintha egy haltálon néznénk át. A korcsolyázók szeretik a halszemek megjelenését, amelyek a legkorábbi korcsolyaújságokra emlékeztetik őket, és általában nagyobbnak látják az akadályokat.

Hosszú lencse: A filmező egy "hosszú lencse" trükköt fog lefilmezni, mint az előzőekben, a trükköt halszem nélkül veszi fel. Az egyedi klipeket általában hosszú lencsékkel, míg a vonalakat általában halszemekkel rögzítik. A videó részei hosszú objektíves trükkök és halszemvonalak kombinációjából állnak.

VX: A VX a gördeszkázás leghírhedtebb videokamerája, más néven Sony VX1000. Míg a mini DV-szalag szemcsés 1080p-je némileg nem praktikus a mai gördeszkás média környezetben; a VX elképesztő színsémái és audioképességei miatt kultikus követői vannak. A VX 4:3 arányban is filmez, így az utcai korcsolyázás gyorsabbnak és élénkebbnek tűnik.

Utcák: Az utcák korcsolyázási akadályokat és olyan helyeket jelentenek, amelyek nem gördeszkaparkok, lényegében nem korcsolyázásra tervezték. Az utcai korcsolyázás a gördeszkázás legnyersebb formája, és a korcsolyázók a gördeszkás kultúra legszentebb kapcsolatának tartják.

"Ez egy mellszobor:" Egy korcsolyázó „mellszoborként” fog leírni egy helyet, ha azt erősen felügyeli a biztonsági vagy a rendőrség. – 5 előtti mellszobor. Ha egy hely mellszobor, a korcsolyázók nem tudnak ott korcsolyázni, mert miért rúgnak ki, vagy kapnak idézeteket vagy jegyeket. Ha elég sokáig gördeszkázol, végül kapsz egy jegyet.

"Megvan a csizma:" Egy korcsolyázó elmondja egy másik korcsolyázónak, hogy „megkapta a bakancsot”, amikor kirúgják, vagy távozásra szólítják fel egy korcsolyahelyről. Ha szerencséd van, csak előkapod a bakancsot és elkorcsolyázod, mielőtt bármi jelentősebb történne. Ne feledje, a biztonságiak nem tartóztathatnak fel, csak hívhatják a zsarukat. Ha biztonságot lát, korcsolyázzon el, mielőtt még szóba állna veled, vagy játssza ki a butát a gördeszkázást tilos táblákra!

Köztér: A pláza általában az, amikor a korcsolyahely egy nyitott tér formáját ölti, rengeteg párkányokkal, kézi alátétekkel és még kapaszkodókkal is. Mind a korcsolyázók, mind a nem korcsolyázók használatában utal a névre, de leírja az utcákon található sajátos pláza-architektúrát is, amely azóta számos skatepark keretévé vált. A philadelphiai LOVE Park a gördeszkázás aranykorának (1990-es évek – 2000-es évek eleje) leghíresebb korcsolyaterese volt, de 2016-ban megsemmisült. A plázákat egyre nehezebb megtalálni, de ettől függetlenül továbbra is különleges gördeszkás helyek maradnak a gördeszkások számára.

Pay-to-Skate: A Pay-to-skate kifejezés egy gördeszkaparkra vagy rámpára utal, amelynek korcsolyázása pénzbe kerül. Ezek a hivatkozások általában a tehetősebb területeken találhatók, és vita tárgyát képezik a korcsolyázók körében, akik szerint a gördeszkának mindig elérhetőnek kell lennie.

Friss: Ha egy gördeszkásnak friss fedélzete van a korcsolyáznivalónak, akkor „friss fedélzetet állít fel”.

Versenykorcsolyázó: A versenykorcsolyázót úgy nevezik, mint aki arról ismert, hogy jól teljesít a versenyeken, és általában a versenyekre összpontosít, szemben a gördeszka más területeivel. A korcsolyázók legmagasabb szintje mindent megtesz, a versenyektől az utcai gördeszkázásig. A versenykorcsolyázó jó reprezentációja Nyjah Huston vagy Tony Hawk.

Core Skater: Az alap gördeszkás az, aki a legjobban a gördeszkán való szórakozásra összpontosít bizonyos szakmai célok nélkül. A profi korcsolyázók azonban központi szerepet tölthetnek be, ha a közösségi médiában vagy a versenyeken való részvétel helyett az utcán videós részeket készítenek. Ez a filozófia kulturális vita tárgyát képezi, és megoszlanak a vélemények az eredetiségről, mivel a legnagyobb korcsolyamárkák közül sok már nem a korcsolyázók tulajdonában van, és azok, amelyek általában nehezen versenyeznek a nagyobb iparmágnásokkal. Ezért mindig fontos a korcsolyázók tulajdonában lévő márkák támogatása.

Alapmárka: Az alapmárka akkor tekinthető magnak, ha gördeszkás tulajdonosa és üzemeltetője. Egy olyan márka, mint a Nike például egy nagyvállalat, míg a WKND gördeszkák vagy akár GOSKATE, gördeszkások üzemeltetik, birtokolják és üzemeltetik. A korcsolyázók mindent megtesznek azért, hogy támogassák a korcsolyázók tulajdonában lévő márkákat, de minden cég termékének támogatnia kell azokat a korcsolyázókat, akik megvásárolják. A korcsolyaipar természetének azonban számos olyan tényezője van, amelyek nagyon kiszámíthatatlanná teszik a márka birtoklását. Ahogy láttuk, néhány kedvenc cégünk bezárja üzletét.

Korcsolyapatkány: A gördeszkás patkány az, aki szeret gördeszkázni, és hódol a gördeszkás utcai életmódnak. Ez egy olyan skatepark-korcsolyázó számára is fenntartható, akit jobban érdekel a gördeszka, mint bármi más az életében.

Grom: A grom az, amire a felnőttek vagy az idősebb korcsolyázók utalnak, amikor gyerek gördeszkásról beszélnek. A kifejezés eredendően nem negatív vagy pozitív, de nem is elragadó vagy sértés. A gromok – a mentoruktól vagy a tanítás módjától függően – a gördeszkapark legrosszabb kígyói lehetnek, és mindannyian láttunk már olyan horrorvideókat, amelyeken hanyag gyerekek ütköznek felnőttekkel.

Social Media Skater: A közösségi médiás korcsolyázó egy gördeszkás, aki arra összpontosít, hogy a közösségi médiában készítse el deszkás médiáját. Gyakran olyan márkákhoz kapcsolják őket, amelyek jelentős mértékben fektetnek be a közösségi médiába, és saját rést alkotnak a gördeszkázásban. A közösségi médiában a korcsolyázókat általában lenézik, de ennek ellenére mérsékelt sikereket értek el magukban.

YouTube Skater: A YouTube-korcsolyázó videoblog vagy vloggolás formájában olyan skate-médiát állít elő, amely elősegíti a YouTube-ot. Míg a YouTube korcsolyázói a gördeszkás médiának egy nagyon sajátos gyűjteményét alkotják, több ezer embert segítettek megismertetni a gördeszkával trükkös tippekkel vagy mindennapi életről szóló videóikkal. A bálna YouTube-korcsolyázók gyakran vicc tárgyai, ők helyezik magukat a rivaldafénybe.

"olimpia:" Aktivitáskövető Olimpia Mivel a korcsolyázásban a vita és a diskurzus ilyen témája volt, maga a verseny egy teljes értékű entitássá fejlődött a korcsolyázáson belül. Míg az „olimpia” kifejezés általában a tényleges eseményre vonatkozik, az olimpián részt vevő korcsolyázók – valamint a márkák és az emberek – megjelölésére is használják.

DIY: A barkácsolás annyit jelent, mint sokan tudjuk, csináld magad. De a gördeszkázásban ez azt jelenti, hogy a korcsolyázók saját eszközeikkel építettek fel egy gördeszkás helyet. A korcsolyázók salaktömböket, síneket és cementet fognak használni, hogy minden típusú korcsolyaakadályt építsenek valahol a helyszínen. Mivel ezek a helyek nem nyilvánosak, a barkácskorcsolyahelyek a legcsodálatosabb helyek közé tartoznak, ahol egy korcsolyázó korcsolyázhat, és gyakran megbízható átjárási jogot igényelnek.

Top 42 gördeszka akadály Lingo

Az akadálynyelv az egyik legnehezebben megtanulható terminológia a gördeszkázáshoz. Míg annyi akadályt találtak ki a korcsolyázók homályos kifejezésekkel örömmel fogja megtudni, hogy sok meglehetősen egyszerű és intuitív. Nos, te lehetsz a bíró!

Szegély: A párkány olyan akadály, amely úgy néz ki, mint egy pad vagy valami, amin általában ülnél. Ez lehet egy párkány is, amely magasabb, mint valami, amelyen ülne, de általában 90 fokos szöge jellemzi, innen ered a „párkány” elnevezés, valamint az a képesség, hogy a csiszolásokba és csúszdákba bezárható.

Manny párna: A manny pad a manuális pad rövidítése a gördeszka kézi trükkjére. A manny padhoz egy korcsolyázó kell, hogy ráüljön, és véges a vége, innen ered a "pad" melléknév. A műszaki korcsolyázók szeretik a sok párnát és párkányt.

Sín: A korlát az, amit a lépcsőn lefelé talál, amit a szemlélő kapaszkodónak hív. De a gördeszkázásban a sínek sokféle formában létezhetnek, amint azt alább látni fogjuk.

Kapaszkodó: A kapaszkodó kifejezetten az, amikor egy korlát lemegy egy lépcsőn, és az utcán található.

Meredek Sín: A sín akkor meredek, ha nagy lépcsősoron ereszkedik le más sínekhez, például sínekhez képest.

Flatbar: A lapos sín olyan sín, amely vízszintes, és általában nem megy lefelé meredeken, mint a lépcsőkön található korlátok.

Doboz: A doboz általában egy épített akadály, amely egy párkányt kombinál egy kézi paddal. Alapvetően elég nagy a szélessége ahhoz, hogy kézi trükköket hajtson végre a doboz mindkét oldalán, két párkányon. Sok gördeszkaparkban lesznek dobozok.

zöld: A Vert a „függőleges falak” félcsövek és nagyobb rámpák leírása, amelyekről a korcsolyázónak el kell indulnia, hogy korcsolyázhasson.

Megküzdés: A coping egy olyan kifejezés, amely egy negyedcső, medence, tál vagy mini rámpa megengedhető részét írja le. Gyakran fémsínek a jobb köszörülés és csúsztatás érdekében.

Medence karbantartására Megküzdés: A medenceköpeny önmagában is burkolat, mivel cementből készült, és téglaszerű tulajdonságokkal rendelkezik.

Ajak: A rámpa ajka a megküzdésre, vagy arra is utal, amikor a rámpa lényegében véget ér. Ez lehetővé teszi a korcsolyázók számára, hogy szájtrükköket végezzenek istállók formájában.

Átmenet: Az átmenet a rámpa vagy akadály azon részének leírására használt kifejezés, amely síkból csúcsba megy – gondoljon a vert rámpa görbületére, mielőtt egyenesen függőlegesen haladna. Azok a korcsolyázók, akik élvezik a korcsolyázást, általában parkkorcsolyázók vagy vert korcsolyázók, akik inkább gördeszkáznak a gördeszkaparkokban, mint az utcán.

Kiterjesztés: A hosszabbítás a rámpa megemelt vagy megemelt része, amely még néhány lábbal magasabbra "nyúlik". A mini rámpán gyakran van átmenet, majd egyetlen meghosszabbítása függőleges falakkal a göcsörtös korcsolyázók számára.

Sírkő: Ha egy hosszabbítás vékony vagy csak egy kis helyen van a rámpán, akkor sírkőnek nevezik.

Deathbox: A deathbox az a kis doboz a medence alatt, ahonnan általában kiszűri a klórt. Ezeken a köszörülés gyakran vázlatos, mivel a kerék elakadhat benne. Innen a mellékelt halál kifejezés.

Kiütéses Szegély/Sín: A kilövőpárkány vagy a lövősín annak leírása, amikor a sín nem megy le meredeken a lépcsőn, hanem kifelé nyúlik, megtartva eredeti magasságát.

Negyed Cső: A negyedcső 'negyed', mert egy teljes kör negyede. Képzeljen el egy rámpát, amely erre a képarányra épül, és mivel bárhol önállóan megállja a helyét, negyedcsőként van kiemelve. Ha szemtől szembe kombinálják őket, az egy mini rámpa kezdete.

Mini Rámpa: A mini rámpa az, amikor két vagy több negyed cső áll egymással szemben a folyamatos fel-le faragáshoz. A mini rámpák az egyik legszórakoztatóbb korcsolyázási dolognak számítanak gördeszkában, ha megtanulod, hogyan kell beugrani.

fél Cső: Abból a felfogásból kiindulva, hogy a negyedcső a teljes kör negyede, a félcső a kör egyik fele. Míg két negyed cső egyben fél kör is, a függőleges rámpa más, mert függőleges falai jóval a mini rámpák átmeneti időszaka felett vannak. Ezek a 2-3 lábnyi függőleges falak rendkívüli különbséget tesznek a rámpák korcsolyázásához szükséges készségekben. Ezek azok a rámpák, amelyeket Tony Hawk és mások készített háztartási kifejezéssel.

Indít Rámpa: Az indító rámpa majdnem olyan, mint egy negyedcső, de az ajka inkább kifelé történő kilövés, hogy kiszellőzhessen a rámpán, és ne csússzon vissza, mint egy negyedcső vagy mini rámpán.

Rámpa: A rámpa bármilyen lejtő vagy háromszög alakú tárgy lehet, amely lefelé vagy indításra alkalmas gördeszkázást eredményez.

Lépés-Up: Egy lépcsőfok rámpaként jelenik meg, amelynek a felső részét kivették a leszállóhely előtt, tehát a korcsolyázónak egy ollie-t kell végrehajtania, mielőtt elérné a csúcsot.

Euro-Rés: A felfelé lépésről azt tartják, hogy eredetileg az európai versenyekből származik, és ez a tény tiszteleg azzal, hogy euro-résnek nevezik.

Tekercs In: A begurulás a rámpa egy speciális része, amely ahelyett, hogy követné a függőleges falakat, a rámpa pereme fölé görbül, hogy a korcsolyázó „begurulhasson” a rámpán, ahelyett, hogy leesne.

Csepp In: Egy csepp Így lép be a korcsolyázó egy tálba, medencébe, mini rámpába, negyedcsőbe vagy akadályba úgy, hogy a farkát az akadály szélére helyezi, és súlyával előrehajlik, „beesik” a rámpán, és ellovagol.

Gerinc: Gerincről beszélünk, amikor két negyed csövet egymásnak nyomnak egymásnak, középen rögzítve a burkolatot. Ezek hihetetlenül nehéz akadályok minden kezdő gördeszkás versenyző számára.

Tál: A tál egy átmeneti akadály, ahol a rámpa egyik oldala sincs összekötve. Képzeld el azt a tálat, amelyet gabonapelyhekhez használsz, most tedd bele a technikai paklit, és képzeld el, hogy korcsolyázol.

kettős készlet: Dupla készletről akkor beszélünk, ha két lépcsősort egy sík zóna választ el, de a korcsolyázók továbbra is a teljes akadályon korcsolyáznak. Képzeljen el két 3 lépcsősort, amelyek között egy lapos zóna van, de a korcsolyázó a sík felületen és mind a hat lépcsőn áthalad.

2 lakás 2, 3 lakás 3, stb.: Ezek a számok olyan kettős vagy hármas halmazok leírására szolgálnak, amelyeknél a lépcsők számát a sík felület választja el egymástól.

Tripla készlet: 3 lépcsősor 2 lapos felülettel között.

Egy keret: Az A-keret az, amikor egy sín vagy párkány emelkedik, majd a leszálló tükörakadálya köti össze. Vagy jött két rámpa (negyedcső görbülete nélkül), amit tükörben is össze kell kötni.

Szórakoztató doboz: Szórakoztató doboz az, amikor a párkányokat, sínekeket, rámpákat és dobozokat egyedi akadályokká egyesítik, amelyek általában a versenyeken láthatók.

Nyomósín: A hajlított sín olyan sín, amelyen van egy „gyűrődés”, vagy lényegében meredek leszállás után „meghajlik”. Nyjah Huston arról híres, hogy ezeken korcsolyázik.

Kerek sín: A kerek sín annak leírása, amikor a sín kerek. Egyes korcsolyázók előnyben részesítik a kerek sínt a lapos sín helyett, attól függően, hogy milyen trükköket csinálnak. A kerek síneket azonban általában inkább a skatepark-építéseknél és nagyobb versenyeken használják.

Lapos sín: A lapos sín annak leírása, amikor a sín lapos. Míg rengeteg lapos sín található az utcákon, a lapos sínek durvább szögeit nem kedvelik a skatepark alkotói. Ezenkívül, mivel a legtöbb átmenet általában kerek sín, a korcsolyázók nem bánják, ha más esetekben is lapos síneket használnak, még akkor is, ha ritkábban.

Felfut: A felfutás egy korcsolyahely terére vagy kifutójára utal. "Ez a hely nagyon rövid ideig tartott."

Fűzze be a tűt: Amikor egy korcsolyázó „befűzi a tűt” az általa korcsolyázott akadályon, át kell korcsolyáznia valami keskenyen, vagy egy nagyon meghatározott felfutáson. – Valóban felfűzi a tűt arra.

Ugrás a bárhoz: Ütközés a rúdhoz, amikor a rámpát egy, a rámpára merőleges sín előzi meg, ami miatt a korcsolyázónak át kell ugrania a sínen. Ezt általában „Handicap Rail”-nek nevezik, mivel a fogyatékossági rámpák a sínekhez való ütközésnek minősülnek.

„A vasúton át:” A sínen feletti kifejezés azt jelenti, amikor a korcsolyázó „át korcsolyázik a sínen” ahelyett, hogy csiszolna vagy lecsúszna a sínen. A korcsolyázó gyakran egy sínen át korcsolyázik a partra vagy egy résbe.

Bank: A partról akkor beszélünk, ha a lejtő sík, és olyan szöget eredményez, hogy a korcsolyázók fel tudnak korcsolyázni és légi manővert hajtanak végre. A partok különböznek a rámpáktól, mivel mindig visszaszállunk egy bankba, a part pedig a vadonban talált utcai foltokból származik.

Banktól párkányig: A parttól a párkányig azt jelenti, hogy a párkány a parton tetején ül, és a korcsolyázó a partba ollódhat vagy belapulhat, hogy aztán elcsúsztassa vagy csiszolja a párkányt. Az utcákon egy korcsolyázó gyakran tesz egy padot a part tetejére, hogy partot hozzon létre a párkányhoz.

Rés: A rés annak leírására szolgál, amikor egy korcsolyázó szabadul át egy akadályon A pontból B pontba. Általában a korcsolyázók egy résen keresztül egy magasabb pontról egy alacsonyabb pontra mennek. Ugyanolyan, mint egy lépcsősor, de lépcsők nélkül. Képzeljen el egy korcsolyázót, amint egy ollie-t csinál egyik parkolóból a másik parkolóba, ahol fű vagy kosz választja el a két parkolót. A középső zóna a korcsolyázó ollies a rés.

Gap to Rail: A rés a sínhez egy olyan kifejezés, amikor a korcsolyázónak át kell kelnie egy résen, mielőtt nekiütközik. Ahelyett, hogy egy korcsolyázó közel tudna ülni a sínhez, több lábnyi hézagot kell kihúznia, mielőtt csiszolná vagy elcsúsztatná a sínt.

Kihagytunk egy kifejezést?

GOSKATE Szeretnél hallani felőled, ha van olyan kifejezésed, amiről úgy gondolod, hogy kihagytunk? E-mailt írhat nekünk a címen info@GOSKATE.com vagy írjon nekünk közvetlen üzenetet Instagram.

Szeretne többet megtudni a gördeszkázásról?

A gördeszka mindannyiunknak adott GOSKATE annyira hálásnak kell lenni. Szeretnénk megosztani tudásunkat és tudni, hogy ez hogyan teszi olyan szórakoztatóvá a gördeszkázást.

Meghívjuk Önt, hogy kövessen minket Instagram és a Facebook hogy naprakész legyek a gördeszkás dolgokban.

Szeretne megtanulni gördeszkázni a gördeszkaoktatók legmegbízhatóbb hálózatától?

GOSKATE meghívja Önt, hogy tanuljon a gördeszkaoktatók legnagyobb hálózatától.

Több mint 11 éves tanítási tapasztalattal és a bolygó legképzettebb oktatóival garantáljuk, hogy mindössze 3 leckében elsajátítod a gördeszka alapjait.

Lépjen kapcsolatba velünk ma hogy megtudja, hogyan tudja Ön vagy szerettei elősegíteni a gördeszkázás iránti szenvedélyüket!

Zane Foley

Zane Foley 2014 óta ír hivatásszerűen, mióta filozófiából BA diplomát szerzett a Fullertoni Kaliforniai Állami Egyetemen. Zane lelkes gördeszkás és Los Angeles-i születésű. Kövesse őt az Instagramon a többi publikált munkáira mutató linkekért. @zaneyorkfly