Kuidas rulaga kukkuda

Kuidas rulaga kukkuda

Oota, kas me ei peaks sulle õpetama, kuidas seda teha mitte kukkuda rulaga?

Tehniliselt oleme sellest ajast peale rulaga kukkumise õppimine on rulasõidu õppimise lahutamatu osa. sõna otseses mõttes nagu iga uisutaja teile ütleb, kukkumine on osa rulaga sõitmisest ja tegelikult on see progressi, mitte ebaõnnestumise märk.

Just seetõttu on rulal kukkumise õppimine nii oluline ja seda peetakse isegi kunstivormiks ja oskuseks omaette. Kuigi uisutamist õppides võib olla hirmutav teada, et kukud, lihtsalt tea, et sa pole üksi.

Iga uisutaja, olgu see algaja või proff, peab leppima kukkumishirmuga. See teebki uue triki maandumise nii rahuldust pakkuvaks. See suurendab ka uisutamist õppivate noorte enesekindlust ja enesearengut.

Kõike seda öeldes oleme koostanud mõned neist tõestatud näpunäiteid meie õpilastelt, juhendajatelt ja uisutajatelt et anda teile täielik juhend selle kohta, kuidas kukkuda mitte ainult kõige ohutumal viisil, vaid ka kõige produktiivsemal viisil.

Selles artiklis käsitleme järgmist:

  • Ettevaatusabinõud vigastuste vältimiseks
  • Erinevat tüüpi rula kukkumised
  • Näpunäiteid, kuidas rulaga kukkuda

Kui olete hiljuti kogenud vigastust või tahaksid tulevasi vigastusi ära hoida, kutsume teid vaatama meie YouTube video, mis selgitab, kuidas taastuda ja rula vigastusi ennetada.

Ettevaatusabinõud vigastuste vältimiseks

Lihtsaim viis vigastuste vältimiseks ettevaatusabinõude rakendamiseks on kanda kaitsevarustust ja rulakatteid, näiteks:

  • põlvekaitsmed
  • randmekaitsed
  • küünarnukipadjad
  • kiiver

Teie jalanõud ja riided on ka üks turvavarustus. Õiged vastupidavate materjalide ja libisemiskindla tallaga uisukingad sobivad kõige paremini haardeteibi kriimustuste ja pinnase vastu võitlemiseks. skateparksid.

Sobivad kaitsevahendid leiate oma kohalikust rulapoest – sealhulgas uisukingad. Pakume ka a täielik rulapakett täispatjadega ja a täielikult kokkupandud rula valmis algajatele.

Õige soojendus on ka üks vigastuste vältimise põhikomponente. Mida vanem olete, seda rohkem peate venitusi tegema, kuid kõik uisutajad peaksid olema korralikult soojendatud, et vältida rula vigastusi või tõsiseid vigastusi. Võtke aega rulapargis ringi sõitmiseks või tasasele pinnale, millel uisutate. Kui olete korralikult higistanud ja tunnete end piisavalt soojana, et uisukukkumise korral kiiresti liikuda, olete korralikult üles soojendatud.

Erinevat tüüpi rula kukkumised

uisutaja-küürutav-gravitatsiooni-uisutaja

Algajale uisutajale võivad kõik kukkumised tunduda võrdsed. Kuid tegelikult on rulaga kukkumisi erinevat tüüpi, millest mõned on produktiivsemad kui teised, samas kui mõned võivad põhjustada potentsiaalselt tõsiseid vigastusi.

Kautsjon: Kautsjon on vaieldamatult kõige produktiivsem rula kukkumise tüüp, kuna termin kautsjon tähendab, et otsustasite oma laua käest visata või põhimõtteliselt otsustasite, et te ei ürita trikki sooritada. Ainus põhjus, miks see ei pruugi olla kõige produktiivsem kukkumine, on see, et üldiselt soovite mõnele trikile pühenduda, sest ainult nii saate selle kätte saada. Kuid õppeprotsess tähendab, et peate andma endale ruumi vigade tegemiseks ja tegelikult selle triki ära õppima. Nii et kui proovite seda 8 treppi esimest korda hüpata, võite paar korda end mugavalt tunda. Seetõttu on ka kukkumise õppimine nii oluline.

Jäi kinni: "Kas sa said selle maale?" Üks uisutaja küsib oma sõbralt: "Ei, aga ma jäin selle vahele." See on vestlus, mida võite rulapargis kuulda kahe uisutaja vahel, kes räägivad uue triki leidmisest. Mäletate, kuidas Tony Hawk proovis 900? Ta maandus pidevalt oma pardal, kuid ei sõitnud minema. See tähendab, et uisutaja pühendus trikile ja maandus isegi kahe jalaga lauale. See on kõige lähemal, kui saate triki peaaegu maanduda. Üldiselt ei too see kaasa vigastusi, kuna trikile pühendumine tuleb peaaegu alati paremini välja kui mittepühendamine.

Slam: Sõna slam on rulasõidus ilmselt ainuke sõna, mida te kuulda ei taha, kuna seda seostatakse kõige enam rulavigastuste ja tõsiste või isegi raskete vigastustega. Sõna slam tuleneb kukkumise olemusest, millest üldiselt ei teadnud uisutaja kukkumisest aimu ega saanud kukkumise ärahoidmiseks midagi ette võtta. Kujutage ette, et uisutaja üritas oma esimest käsipuud libistada. Nad päästsid paar korda välja, enne kui nad lõpuks peaaegu maandusid pärast seda, kui nad paar korda kinni jäid. Neil on täielik enesekindlus täielikult pühenduda, kuid üks nende katsetest läheb üle rööbaste ja nende juhatus ei tee seda. Tulemuseks on slam ja loodetavasti mitte mingeid tõsiseid vigastusi tänu korralikule turvavarustusele ja rulaga kukkumise õppimisele.

Näpunäiteid, kuidas rulaga kukkuda

uisutajad-pärast-kukkumist-käimas

Kuigi rulal kukkumise õpetust ei pruugi olla olemas, on üldiselt näpunäiteid, mida saate järgida, et mitte ainult kukkuda vähemate vigastustega, vaid ka produktiivsemalt.

Kui olete algaja rulasõitja või kogenud proff, on siin mõned näpunäited just teile:

Uisutamise tasased pinnad: Kui meie õpilased õpivad esimest korda rulaga sõitma, soovitame neil alati enne üleminekuaspektide proovimist tasased pinnad selgeks õppida. kohalikud rulapargid. Kui proovite kaldteele alla kukkuda, enne kui olete valmis, on üks lihtsamaid viise tõsise vigastuse saamiseks. Nii et kui te pole tasastel pindadel uisutamist õppinud, suurendate oma tõenäosust tulevikus kukkuda.

Õppige oma esijala kohta: Rulasõidus võib tunduda vastupidine kummarduda üle esijala, kui tavaliselt meeldib meile sirgelt seista. Kuigi lõpuks saavutate kindlustunde, et olete rulal sirgem, on alguses parem strateegia jääda veidi üle esijala. See mitte ainult ei taga teie ette kukkumist, kuna võtate rula pedaalimiseks/tõukamiseks oma tagumise jala maha, aitab see võidelda uute uisutajate kehva tasakaalu vastu.

Edasi kukkumine: Me puudutasime lühidalt, kuid ette kukkumine on alati parem kui tahapoole kukkumine. Põhjus number üks on tõesti kaitsta oma käsi ja randmeid säästmise või raskemate vigastuste eest, aga ka see, et ettepoole kukkumine on märk sellest, et pühendute oma trikile. Ettepoole kukkumine aitab teil ka õlgadele kukkuda või puusadele välja libiseda parema tasakaaluga kui külili või isegi tahapoole maandumisel. See sobib ka teie uisutamise hoogu, mis on samuti hea märk, et liigute õiges suunas (sõna otseses mõttes).

Uisutage turvalises keskkonnas: Turvalises keskkonnas uisutamine ei tähenda ainult kohalikus rulapargis uisutamist. Kui sa pole uisutamise alustalasid selgeks saanud, ei pruugi rulapark olla sinu jaoks veel turvaline keskkond. Uisutajate liiklus on potentsiaalne oht ja võib põhjustada kokkupõrkeid. Nagu öeldud, võib isegi kohalik parkla, kus pole uisutajaid ega autosid, olla vähem turvaline. Kontrollige alati, kas maapinnal pole suuri pragusid, veerisid, karedaid pindu, lekkeid, õli või midagi, mis võiks teie tasakaalu ohustada.

Langetage oma raskuskeset: Keegi, kes käsib sul raskuskeset langetada, võib kõlada nagu võitluskunstide filmist, rula- ja võitluskunstidel on palju ühist. Teie raskuskese on üldiselt otse mereväe all, see osa lauast, mis ühendab keha alumist poolt ülemise poolega. Enamikul juhtudel ei vähenda küürutamine ja raskuskeskme langetamine mitte ainult kukkumisohtu, vaid ka kukkumise korral vähendab see oluliselt põrutamise võimalust. Mõelge sellele, mis vahe on palli maale viskamisel kui puulaual. Veeremine, libisemine jne on alati parem kui kõva trummelöök.

Õppige veerema: Rullimine on see, kuidas professionaalsed uisutajad pääsevad üsna tõsistest uisuprobleemidest välja. Uisutajad on palju nagu kassid, me kukume alati jalgu, noh, alguses, siis peame kogu selle hooga midagi ette võtma. Profid veerevad üle õla või puusade, et hoogu külgsuunas hajutada, mitte aga täielikku allapoole.

uisutaja-vigastatud-pausi-rulapark

Siit saate teada, kuidas libistada: Täpselt sama kehtib ka libisemise õppimise kohta. Mõte on sama, võttes hoogu edasi ja selle asemel, et see maasse lüüa, sirutate pärast jalgadega vastu maad löömist oma keha väljapoole, et maas libiseda. Kuid te ei tee seda randmetega, vaid teete seda õlgade, küünarnukkide ja puusadega. Seetõttu on uisutajate küünarnukkidel tohutult palju kriimustusi ja arme ning sageli on pükstes ja t-särkides augud.

Vältige mäepommitamist: Esimene põhjus, miks uisutaja haiglasse satub või raske isegi surmava vigastuse saab, on mäe pommitamine. Mis on mäe pommitamine? Uisutades alla suurimast ja järsemast mäest, mille leiate. Soovitame seda teha ainult professionaalsetel uisutajatel, sest see pole lihtsalt seda väärt. See ei pea olema isegi nii suur küngas, lihtsalt selline, milleks teate, et te pole selleks valmis. Olge turvalised ja nautige! See on GOSKATE moto.

Kontrollige takistust: Üks asi on kontrollida takistust prahi suhtes, kuid on ka võimalus, et keegi vahatas äärise või rööpa, ilma et te teaksite, mis võib lõppeda põrutuse või tõsise vigastusega. Võtke oma veoautod või nina või saba ja proovige takistuse libisemist ja lihvimist. Enne kaldteele kukkumist otsige üles praht, prügi või kivikesed, mis võivad põhjustada tasakaalu kaotamise.

Ärge uisutage kõrvaklappidega: Võite minna rulaparki ja näha kogenumaid uisutajaid kõrvaklappidega uisutamas. Kuid algajale uisutajale ei ole üldiselt hea mõte kõrvaklappidega uisutada, kuna kokkupõrke tõenäosus on palju suurem. Samuti ei pruugi te teda kuulda, kui olete kellegi teel. Võib-olla saad ühel päeval kõrvaklappidega uisutada, kuid enne selle katsetamist peaksid sul olema väga mugav rulapargis uisutada.

Ärge uisutage üksi: Sõbraga uisutamine on alati turvalisem ja tavaliselt palju lõbusam. Tore, kui keegi su selga valvab või abi kutsub, kui saad vigastada. Helistage mõnele sõbrale, et nad kohalikku rulaparki lööksid või paluge oma vanematel või eestkostjal teid tühja parklasse uisutama viia. Kui teil pole kohalikke uisutajaid, võtke julgelt tööle a GOSKATE juhendaja et mitte ainult õpetada teile rulasõitu, vaid olla ka rulamaailmas kohalik mentor.

Ära lase kellelgi end survestada: Üksi mitte uisutamise teine ​​pool on ka mitte lubada kellelgi end survestada millekski, milleks te valmis pole. See võib kehtida eriti nooremate uisutajate kohta erineva oskusega rulapargis. Pidage meeles, et uisutamise puhul pole treenerit, keegi peale teie ei vastuta. Kui su sõber satub enne sind, mis siis. Kellel on kõige lõbusam, on parim uisutaja.

Palk a GOSKATE Juhendaja: Nagu me varem ütlesime, pole midagi produktiivsemat palkamine a GOSKATE juhendaja kui rääkida rulasõidu õppimisest. Mitte ainult rulal kukkumise õppimisel, vaid ka üldiselt rula õppimisel. Suund rulaparki koos a GOSKATE juhendaja õpetab sulle või sinu kallimale ka õiget rulapargi etiketti ja seda, mida tähendab olla rula; rulasõidu aspekte, mille õppimiseks kulub tavaliselt aastaid.

Pöörduge alati tagasi: Kuulete palju sellest, mida rulasõit võib teile õpetada, ja väidetavalt pole midagi olulisemat kui idee pärast kukkumist uuesti püsti tõusta. Lõppude lõpuks kukute uisutades väidetavalt rohkem kui maandute. See on kogu asja mõte. Me võtame pähe idee kickflipist, millest meil pole õrna aimugi, ja mõtleme selle välja. Teel võime kukkuda. Aga me tõuseme alati üles. Just see teeb rulasõidu nii hämmastavaks ja teeb rulatajatest ühed haruldasemad inimesed planeedil.

Zane Foley

Zane Foley on professionaalselt kirjutanud alates 2014. aastast, alates filosoofia bakalaureusekraadi omandamisest California osariigi ülikoolis Fullertonis. Zane on innukas rulasõitja ja elab Los Angeleses. Järgige teda Instagramis, et saada linke tema teistele avaldatud teostele. @zaneyorkfly