Научете 150-те най-добри термина за скейтборд за 10 минути [Актуализирано през 2025 г.]

Научете 150-те най-добри термина за скейтборд за 10 минути [Актуализирано през 2025 г.]

В тази статия ще научите как да говорите скейтбордист

Скейтбордът е един от най-уникалните дейности на планетата. Естествено, той идва със собствен език, жаргон и номенклатура.

С думи като „шредиране, фалшиво, шантаво, монго“ и безкрайни вариации, използвани за описание на трикове, препятствия и вътрешни знания, за начинаещ, който изучава тези термини, това може да означава разликата между това да останеш аутсайдер или да бъдеш приет в екипажа.

За ваш късмет, скейтбордистите са едни от най-приемливите хора на планетата и GOSKATE е тук, за да ви помогне да научите скейтборд терминология с нашето Ръководство за начинаещи за Skate Lingo.

В тази статия ще разгледаме:

Топ 67 трикове за скейтборд

Топ 55 скейтборд културен език

Топ 42 препятствия за скейтборд

С над 150 термина за скейтборд, получени от стотици скейтъри през целия живот, вие ще бъдете на път да се присъедините към скейт екип и да се забавлявате най-много в живота си. Сега, нека GOSKATE!

Топ 67 трикове за скейтборд

Какво представлява един скейтборд трик? Това е добър въпрос.

Трикът за скейтборд е маневра, която скейтърът прави, за да манипулира дъската по начини, които създават сложни комбинации от движения. Триковете са точно това, което придава на скейтборда неговата артистична и иновативна природа заедно със стремежа на всеки скейтър да се самоизрази.

Въпреки че има по-основни трикове в скейтборда като Оли, Навестявам намлява Завъртане с крак, след като овладеете Основи, възможностите са безкрайни! Но за да разберем как се дефинират триковете, трябва да овладеем думите, които съставляват терминологията на скейтбордистския език за въртящи се трикове.

Палуба: Палубата е дървената част на скейтборда, обикновено направена от 7 слоя пресовано кленово дърво. Дековете също обикновено имат професионален модел с името на професионален скейтър на дъното и персонализирани графики, направени от художник. Купуването на професионален дек от местния скейт магазин е чудесен начин да подкрепите любимите си скейтъри и марки.

Камиони: Камионите са металните фасети под скейтборда, свързани към платформата с 8 винта с две колела на осите. Камионите се предлагат в различни размери, но най-често срещаните са 139s и 149s.

Плоча: Основната плоча е металната основа на камиона, в която винтовете влизат в палубата. Главният болт и втулките са свързани към основната плоча чрез болтове и могат да се регулират, за да отговарят на предпочитанията на скейтъра.

Важен човек: Главният болт е болт, свързващ оста на камионите с основната плоча и е придружен от втулки и болтове за завършване на камиона.

Болтове (хардуер): Болтовете са същите като конвенционалните болтове във всяка индустрия, но конкретно се поставят върху основната плоча на камиона, за да свържат камионите с палубата, но след това също и върху оста на колелото, за да завинтват колелата.

втулки: Втулките са частите на камионите, които абсорбират удара и позволяват на скейтборда да се върти по ос. Те са разположени около цапфата, захванати с шайби и се предлагат в различни степени на твърдост и цветове. Много пъти втулката ще бъде заменена от действителните камиони.

Ос: Плоската метална част на скейт камион, към която са прикрепени колелата и лагерите. Оста е мястото, където се случва магията на „шлайфането“, оттук и термини като спиране на осите или смилане на осите.

Перални: Шайбите са малки метални пръстени, които се поставят в края на осите на камиона, за да намалят триенето от колелата и лагерите. Скейтбордовете също имат по-големи шайби в горната и долната част на болта, за да се намали износването на втулките.

Лагери: Лагерите са в колелото, които произвеждат въртенето и скоростта на колелото. Те идват в abec форма на 3-5-7-9.

Grip: Лентата за захващане или „ръкохватката“ е подобното на шкурка покритие върху горната част на палубата за скейтборд. Сцеплението позволява на скейтъра да произвежда трикове с оли и флип, което се превръща в един от най-важните елементи на всеки скейтборд.

нос: Носът на вашата дъска е „предният“ или водещ край на палубата ви за скейтборд. Носът обикновено е по-голям, по-заоблен и вдлъбнат, за да улавя по-добре движенията на скейт триковете с предния крак. Когато се изпълняват трикове на носа, той ще промени името си на "nosegrind" или "nose pick" или "nose manual" и т.н.

Опашка: Опашката на дъската е задната част на палубата на скейтборда, където задният ви крак изскача от земята, за да произведе оли. Опашките обикновено са по-плоски, за да са по-близо до земята за по-бързо пукане.

Оли: Оли е, когато скейтбордист произвежда „пукане“ на скейтборда, за да „изскочи“ във въздуха, докато скача, издигайки дъската нагоре със себе си. Ollie е в основата на повечето трикове за скейтборд и се смята за един от най-трудните за научаване от начинаещи. Въпреки това е и най-задоволителното.

шантав: Гуфи е терминът, използван за това, когато скейтър се пързаля с десния крак напред.

Редовен: Редовен е терминът, използван за скейтърите, които се пързалят с левия си крак напред.

преден крак: Вашият преден крак е това, което взаимодейства с носа на вашата дъска, когато изпълнявате трикове като оли или кикфлип. Това не трябва да е вашият крак на педала, тъй като допълнителното време за сваляне на предния крак, за да въртите педалите, не само изглежда грозно, но и ще попречи на способността ви да правите трикове в бъдеще.

обратно крак: Вашият заден крак е вашият пукащ крак и взаимодейства с опашката на вашата дъска. Това е и кракът, с който педалите.

Шибвам крак: Вашето махнато краче е предното ви стъпало и се отдръпва от носа, когато изпълнявате трикове като удар с крак или удар с пета. Може да се позовавате на своя крак, когато описвате нараняване или преподавате трик на някой друг.

поп: Поп е терминът, който описва, когато удряте опашката си в земята, за да изпълните оли или трик. Използва се и като прилагателно, когато някой има високо олио. „Този ​​пич има поп!“

Мелене: Гринд е терминът, който описва кога вашите камиони се „сбиват“ върху препятствие, обикновено под формата на релса, издатина или опора. В зависимост от това как е разположена вашата дъска и какви други части от вашите камиони взаимодействат с препятствието, триковете печелят различни имена. Като 5-0 грайнд, където скейтър грайндва само на задния си камион, или смит гринд, където скейтър грайндва само на задния си камион, но предният им камион е потопен под перваза.

Плъзгане: Плъзгане е терминът, който описва, когато тестето на вашата дъска се „плъзга“ върху препятствие, обикновено върху релса, издатина или опора.

Плъзгането често ще бъде придружено от друга част от дъската, както при плъзгането на носа, плъзгането на опашката или плъзгането на дъската. Noseslide, когато носът ви е върху препятствието и т.н.

стабилен: Застой е, когато сте „закъсали“ на куортър пайп, по същество сте „закъсали“ в слайд или грайнд. Триковете със застой също ще бъдат наричани „трикове с устни“, както ще видите по-долу.

Предната страна: Frontside е описателният термин за това, когато изпълнявате трик с лицето на тялото си или с предната част на тялото, водеща инерцията ви. По същество раменете и бедрата ви са се отворили към препятствието, като действието на трика се случва „пред“ вас, следователно отпред.

задник: Backside е описателният термин за това, когато изпълнявате трик със задната част на тялото си, водеща инерцията ви. По същество бедрата и раменете ви са ви обърнали с гръб към препятствието.

Много пъти скейтърите ще имат определени предпочитания или способности, когато става въпрос за пързаляне отзад или отпред. Подобно на това как баскетболист или бейзболист има определени места на терена, където по някаква причина се представя по-добре.

прекъсвач: Switch е терминът, когато скейтър изпълнява трик, но с другия крак напред, както ако по природа сте шантав скейтър, но изпълнявате трика редовно. Това е като някой, който е дясна ръка, да започне да пише с лявата си ръка. Някои скейтъри ще бъдат по-добри в превключването на кънки от други, но повечето скейтъри ще се научат на превключване, за да увеличат своя багаж с трикове.

Факи: Fakie е, когато карате на борда си назад, но продължавате напред. Както във вашата инерция водите опашката си, като задният ви крак сега действа като преден. Представете си, че стоите, за да изпълните оли и започвате да се търкаляте назад… Вие търкаляте фалшиво!

Nollie: Nollie е, когато скейтър изпълнява "ollie", докато изскача от носа на скейтборда, оттук и комбинацията - "n-ollie".

Nollie, подобно на fakie ollie, отваря изцяло нова основа за скейт трикове. Защото след като се научите да правите nollie, можете да правите kickflip в стойка nollie или nollieflip. Или можете да направите фалшива стойка кикфлип, фалшив флип или дори фалшиво оли в гринд.

наръчник: Ръководство е, когато скейтър кара на задните или предните си колела за продължителен период от време – като колело на велосипед. Ръководството позволява на скейтърите да нанижат сложна комбинация от трикове за някои от най-трудните „технически“ трикове в скейтборда. Например, kickflip manual kickflip out или kickflip nose manual, nollieflip out.

Ръководство за носа: Ръководство, което се извършва на предните две колела и носа на дъската. Ръководството за нос обикновено ще се нарича нозмани.

180: 180 е терминът, който описва градусите на въртене по време на изпълнение на даден трик. 360 е пълно завъртане, 180 е половината. Frontside 180 kickflip например е kickflip, който също се върти на 180 градуса. 180s, като всички завъртания, могат да се изпълняват отзад или отпред и от нормална, фалшива и ноли позиция на краката.

270: 270 е онази рядка междинна ротация между 180 и 360, която обикновено е запазена за влизане или излизане от слайд. Както при плъзгане на задната устна 270 или плъзгане на опашката 270 навън. По същество препятствието или трикът вече са ви позиционирали на 90 градуса и вие завършвате завъртането на 360.

360: 360 е пълно завъртане на дъската или скейтъра по време на изпълнение на трик. 360 кикфлип е, когато дъската прави 360 и кикфлип едновременно. Въпреки че може да е трудно да си представите от четенето на тази статия, има тонове видеоклипове онлайн, за да откриете как изглеждат тези трикове.

Флип трик: Трикът с обръщане описва онези трикове, които се обръщат, като ритни удари, удари с пета и 360 ритници. Въпреки че всички трикове с обръщане първо се изпълняват на равна повърхност, те могат да се правят на всяко препятствие и в гриндове, пързалки, щандове и наръчници.

заграбване: Хващане или грабвания са тези трикове, при които скейтър хваща дъската си. По-близко до пързаляне с купа, басейн и верт. Някои трикове, които са грабвания, са хващане с мълчание, хващане на пъпеш, хващане на инди и хващане на носа и всички правят контакт в различни части на дъската и понякога с различни ръце (отпред или отзад).

Изскачащ прозорец: Pop out е описание за това, когато изскочите от препятствието, когато изпълнявате трик. Перваза или релсата може да продължи, но вие сте изскочили от препятствието рано. Понякога перваза не свършва и продължава много дълго време, така че скейтърите ще трябва да изскочат от перваза, за да направят трик.

Kickflip: Кикфлип е, когато пръстите на предния крак се отдръпнат от носа на дъската, за да се получи едно пълно завъртане или обръщане на дъската. Kickflip е може би най-емблематичният трик в скейтборда и макар да може да бъде един от най-трудните за научаване, той също така се смята за най-удовлетворяващ.

heelflip: Хилфлип е, когато петата на предния ви крак се отдръпне от носа на дъската ви, за да се получи едно завъртане или обръщане на дъската. Някои скейтъри ще бъдат по-близки до хейлфлип, отколкото кикфлип, но повечето наистина добри скейтъри могат да правят и двете.

Попшув: Попшув е, когато дъската се изстреля във въздуха и след това носът се завърти наоколо, за да се превърне в опашка. Шувът описва движението, тъй като изглежда, че задният крак блъска опашката. Popshuv се комбинира с други флип трикове като kickflip или heelflip, за да се разшири базата от трикове в следващото ниво от комбинации. Така че научаването на този основен трик е важно и често е първият трик, който скейтърът научава.

обособяването: Скейтър се движи по рампа, куотър пайп или басейн, когато „издълбава“ стената като сърфист на вълна. Карвът се получава, като водят носа си над препятствие или точка на рампата, за да обърнат скейтъра, за да се върне надолу.

Излъчен: Излъчване е, когато скейтър произвежда въздух над справянето на вертикално или преходно препятствие. Тони Хоук проветри рампата, за да приземи своя 900.

Заби го: Заседнал е термин, използван, когато скейтър се приземи на своята дъска, докато се опитва да изпълни трик, но въпреки че е „заклещил“ трика, той е паднал. Скейтърът обикновено ще залепи или залепи трика няколко пъти, преди да го приземи, така че не се отказвайте!

Освободен: Байлд е термин, който се използва за случаите, когато скейтър по време на трика „спаси“ трика, като често рита дъската, защото опитът за приземяване на трика би довел до нараняване. Да се ​​научите как да се спасявате е също толкова важно, колкото да се научите как да се приземявате.

Заплескан: Затръшнато е, когато паднете особено силно, като цяло не можете да забавите падането си по никакъв начин и в резултат на това не можете да се спасите или да се подготвите за удар.

Изритане: Ритане е, когато скейтър изрита дъската във въздуха, вместо да се опита да се приземи на дъската.

Първи опит: Първият опит е, когато скейтърът направи своя трик при първия опит. „Пич, приземих го от първия опит.“ Терминът се използва като барометър за това колко трудно или умел скейтър е успял да изпълни трика.

Hung Up: Скейтъри ще кажат, че са затворили връзката на борда, когато не са успели да прекарат втория си камион през борда и са били хванати, докато се връщат по рампата. Скейтърът се "окачва" на копа. Вижте условията за препятствие за подробности относно справянето.

Изплъзна се: Изплъзване е, когато скейтбордист се опитва да направи слайд или грайнд и се „изплъзва“, вместо да се заключи в трика, и често води до гаранция.

Мърляв: Слапи е, когато скейтър се качи по лицето на бордюр и се плъзга или плъзга на разстояние. По-често срещан при застаряващите скейтъри, но се счита за един от най-забавните трикове.

парапет: Парапетът е релса, която се спуска по стълби, които скейтърът ще кара под формата на грайндове и слайдове. Необходим е смел скейтър, за да кара ръкохватките, тъй като те се намират по улиците и могат да надхвърлят 20 стълба.

Равен терен: Равен терен е, когато скейтър прави флип трикове на равен терен и представлява основата на скейт триковете. Само Родни Мълън е изобретил десетки трикове на равнинна земя, както с трикове с обръщане, така и трикове със свободен стил.

Бонк: Bonk е, когато „блъскате“ предните колела на вашия скейтборд върху препятствието с бързо докосване, като обикновено прехвърляте от едната страна на другата.

Целуни релсата: Целувка на релсата е, когато камионът на скейтър едва удря или „целува“ релсата.

Маслени: Buttery е прилагателно, което описва вкусен стил на това как скейтър изпълнява трик. „Пич, това беше маслено!“

Стийзи: Steezy е друго прилагателно, използвано за описание на нечий стил. Steezy скейтърите обикновено се обличат страхотно модно и прилагат маслени трикове.

Релси (отнасяйки се до дъската): Релсите на дъното на скейтборда са пластмасови „релси“, които минават под дъската, за да помогнат при плъзгане. Възникнал през 80-те години и обикновено запазен за профилирани дъски, като рибарски дъски.

Skitch: За скичинг се говори, когато скейтър се държи за движеща се кола или автобус. Това е много опасно и основните 3 причини скейтърът да се окаже в болницата.

Плъзгане на петата: Плъзгане с пета е, когато скейтър изпълнява трик и кракът му не кацне чисто върху дъската и петата виси от дъската, докосвайки земята. По време на игра на скейт, това води до повторение и често, когато снимате трик, скейтърът също ще иска да го повтори.

Плъзгане на пръстите на краката: Плъзгане на пръсти е, когато скейтър изпълнява трик и кракът му се приземява лошо върху дъската, което води до влачене на пръсти на земята. По време на игра на скейт, това ще бъде повторение. По време на игра на скейт, това води до повторение и често, когато снимате трик, скейтърът също ще иска да го повтори.

Bomb A Hill: Когато скейтър „бомбардира хълм“, той се пързаля надолу по стръмен хълм с много бързи скорости. Това стана известно от атентаторите от хълма в Сан Франциско, но неуспешното взривяване на хълм е основната причина скейтбордистите да се окажат в болницата.

До Факи: Когато скейтърът се приземи „на fakie“, той се приземява с телата си „назад“, но с инерция, която продължава напред и задният му крак сега се приземява върху предната част на дъската като нов преден крак.

Кацане „to fakie“ обикновено се получава, когато се добави 180 от кабина или пързалка. Както при плъзгане на опашка към фалшиво или тъп щанд към фалшиво.

Обратно към Switch: Когато скейтър кацне „за превключване“, това е почти същото като фалшиво, но предишният заден крак не каца върху предната част на дъската. По-скоро се приземява в нормална позиция, но превключва. Обикновено „обратно към превключване“ се предшества от 180, което е накарало стойката да се превключи на първо място.

Трик съвет: Трик съвет е кога някой ви дава съвет или урок за това как да направите трик. Съвети за трикове са как скейтърите ще научат други скейтъри на нови трикове.

Пауърслийд: Powerslide е, когато скейтър се обляга назад, но се избутва напред с тежестта си, за да накара колелата на дъската да се плъзгат перпендикулярно на движението. Помислете за това как сърфист издълбава вълна и прави плясък или мотоциклетист, който се върти около задната си гума, за да спре. Powerslides помагат на скейтърите да забавят, без да свалят краката си от дъската.

Скейтър свободен стил: Скейтърът на свободен стил е скейтбордист, който участва главно в свободния стил на скейт трикове на плоска повърхност. Това е подобно на това, което са виждали най-ранните състезания по скейт през 60-те и 70-те години и се състои от стойки на ръце, примо и други трикове.

Първи: Примо е, когато скейтър подпира своя скейтборд настрани, така че да може да стои отстрани на колелата, а другата страна на колелата е на земята. Направен известен от Родни Мълън, можете да гледате нашето видео по-долу за подробен урок!

Обръщане: Терминът flip in се използва, за да опише, когато скейтър прави kickflip или heel flip в grind, slide или manual. Този термин обикновено се използва при технологичните скейтъри и добавя комбинация към трика, което прави много по-трудно приземяването.

Обръщане навън: Терминът flip out се използва, за да опише, когато скейтър обръща дъската си чрез kickflip или heelflip „навън“ от гринд, ръчен или слайд. Този термин се използва също като цяло с технологичните скейтъри и е много трудна маневра за изпълнение.

Darkslide: трик, измислен от Родни Мълън, при който скейтбордистът обръща дъската върху препятствие, каца върху нея с главата надолу с единия крак на носа, а другия на опашката, и плъзга зоната, преди да се приземи на равна земя.

Голямо завъртане:трик, при който скейтърът и неговият скейтборд се въртят по вертикална ос, но скейтърът се върти на 180, докато дъската се върти на 360. Алфонсо Ролс кръсти този трик на неговия изобретател Браян Лоти. Ролс смяташе, че Лоти звучи като „лотария“ и тъй като дъската се въртеше толкова много по време на трика, той я кръсти на Голямото завъртане на калифорнийската лотария.

ураган:грайнд трик, започващ със 180 върху препятствие, кацащ на задния камион (който сега е отпред) с нос, насочен назад, надолу и към препятствието; по същество 180 до фалшиво слабо.

Невъзможно:трик, при който скейтърът увива опашката около задния си крак на 360 градуса, по същество вертикален 360 шувит.

Джудо:трик за хващане, при който ездачът хваща ръба на петата на своята дъска близо до предното колело с предната си ръка и рита предния си крак пред себе си.

Мадона:трик за хващане, при който скейтърът хваща ръба на петата на своя скейтборд близо до предното колело с предната си ръка и рита предния си крак зад себе си; този трик често се прави, за да се удари опашката по пътя обратно към прехода.*Тони Хоук кръсти този трик на певеца, който по онова време беше толкова модерен, колкото и самият трик.

Въздушен метод:трик за хващане, при който ездачът хваща ръба на петата на дъската с предната си ръка и издърпва този ръб нагоре към гърба си.*именувано от Нийл Блендър, който описва това захващане като метод за получаване на по-висок въздух.

Frontside Noseblunt Slide: Плъзгане с тъп нос от предната страна е, когато се плъзгате надолу по релса или перваз с лице напред, като предната част на дъската ви сочи право напред. Супер трудно е за заковаване и дори професионалистите го изтриват много!

Smith Grind: Смилането на Smith е като обрат на обикновения 50-50 смилане. Вместо да мелите с двата камиона, вие използвате само единия. Трябва да ударите релсата под правилния ъгъл, за да се случи това.

Криво смилане: Кривият гринд е нещо като грайнд на Смит, но скейтърът идва на релсата направо, а не под ъгъл. Изключително сложно е да се справиш точно както трябва и дори професионалистите понякога се отдръпват преди да завършат.

Лазерно обръщане: Лазерният флип съчетава 360-градусово бутване отпред с хеелфлип, което го прави изключително сложен трик. Дъската се върти на 360 градуса, като същевременно се обръща във въздуха. За да го приземи, скейтърът трябва да контролира двете ротации и да държи тялото си центрирано. Тази координация прави лазерното обръщане един от най-трудните трикове за овладяване.

Nollie Inward Heelflip: Nollie inward heelflip е трик, който комбинира nollie (изскачане на дъската с предния крак) с inward heelflip, при който дъската се обръща и се върти навътре. Трудността идва от уникалното позициониране на крака, необходимо за nollie, което вече е по-твърдо от обикновеното ollie. Добавянето на обръщане на петата навътре го прави още по-предизвикателно, тъй като скейтбордистът трябва да контролира както обръщането, така и въртенето, като същевременно поддържа баланс. Тази комбинация от сложна работа с крака и допълнително въртене прави удара на петата навътре с ноли един от най-трудните трикове за постоянно приземяване.

Топ 55 скейтборд културен език

Скейтборд културата е един от най-красивите аспекти на скейтборда. Това ни кани да бъдем част от екипа и да допринесем за нещо, което обичаме. Но може да бъде трудно за новодошлия да има място на масата, когато става дума за пързаляне.

Е, това е до сега. Насладете се!

САЩ: ABD е съкращение от „Already Been Done“ и е термин, който скейтърите използват, за да сравнят какво са заснели други скейтъри на места за скейт. Скейтърите, особено професионалистите, искат да избягват да правят същите трикове като другите скейтъри, тъй като това може да се възприеме почти като форма на неуважение или като атлет. Това също противоречи на естественото желание да бъдеш себеизразителен в карането на кънки.

NBD: NBD е съкращение от „Never Been Done“ и се използва, когато скейтър прави нов трик на улично място. Това е, към което се стремят скейтърите, когато заснемат видео част, защото това не само помага за прогреса на спорта, но помага на скейтърите да се откроят и да си създадат име.

Видео Част: Видео част е това, което продуцира професионален скейтър за своята марка след заснемане на клипове по улиците. Това е начинът, по който скейтърите се изразяват в индустрията и произвеждат най-смисления медиен двигател в скейтборда. Неспонсорираните скейтъри също могат да заснемат видео части и могат да бъдат един от най-възнаграждаващите аспекти на скейтбордиста.

Пълен Дължина: Пълнометражно видео е, когато компания или марка продуцира скейт видео, като комбинира видео части от състезатели на своя отбор. Въпреки че не са толкова често срещани, колкото бяха, гледането на пълнометражни скейт видеоклипове е от съществено значение за разбирането на скейтборда.

Спонсор Me лента: Спонсорирайте ме видео е това, на което се надява скейтбордист аматьор получаване на спонсорство от фирма или марка. Те заснемат най-малко 2 минути скейт клипове, заснети на улични места за скейт, и изпращат ролката с клипове без музика на споменатата марка. В миналото скейтърите изпращаха действителна VHS касета, спонсорирайте ме касета, оттогава е заменена от спонсорирайте ме видео. Въпреки че начинът, по който скейтърите се свързват с марките, е много по-достъпен, отколкото в миналото, видеоклипът спонсорира ме остава право на преминаване за всеки гейткийпър или надежден скейтър.

само Част: Соло участие е, когато скейтър заснеме своя собствена видео част и компанията или марката го пуска, без да включва други скейтъри в пълнометражен или съвместен проект.

Хоми Вид: Скейт видео, създадено от местни скейтъри без марка или принадлежност към скейтшоп. Homie видеоклиповете са едни от най-силните ковачници на общностни връзки.

Banger/Ендър: Бангер или ендър е последният трик във видео част, обикновено най-добрият. Той завършва частта с гръм и трясък и включва най-трудния трик, който скейтърът трябваше да направи. Винаги ще бъде и NBD.

Хед: Откриването е първият трик в скейт част, който задава тона на частта. Има и начална част, която обикновено също задава тона и се счита за знак на честта. Много пъти една марка ще представи своя нов ездач или нов професионалист с началната част.

Фамилно Част: Почестите за последната част са запазени за най-добрия скейтър от споменатото пълнометражно скейт видео и обикновено включва скейтъра, който е претърпял най-трудно заснемане за този период от време. Продуцирането на последната част от скейт видео е начинът, по който се създават скейт легендите, тъй като те произвеждат най-разтапящите ума NBD на най-големите препятствия.

Покрийте: Корицата е препратка към кацане на корицата на скейт списание. Кориците са желани и са знак на чест, че сте улучили един от най-трудните трикове в скейтборда този месец, специално за списание Thrasher.

непълен: Sketchy е прилагателно за описване на трик, който не е приземен чисто, обикновено с плъзгане на петата или пръстите на краката.

Пълен скейтборд: Пълният се отнася за целия ви скейтборд в сравнение само с палубата, камионите или колелата. Много пъти местните скейт магазини ще продават цели скейтбордове с отстъпка, а около Коледа скейтърите ще се смеят на новите „коледни комплекти“, наводнени из целия скейтпарк.

Болтовете: Болтове е препратка към това, когато скейтър се приземява директно върху болтовете на своя скейтборд (свързвайки камионите с палубата) и до голяма степен се счита за най-добрия начин за кацане. „Тя се приземи с болтове!“

отстъпка: Рабат е това, което скейтърът ще поиска от снимащия си, когато направи схематичен трик. Или когато бягането им в мини рампа или препятствие е прекъснато. „Мога ли да получа отстъпка за това?“

Режисьор: Снимач е някой, който документира скейт сесията или продуцира скейт видео от някакъв вид. Бърз начин да наречете някого видеооператор. Филмерите са едни от най-важните хора в скейтборда и често са най-креативните.

Първи Ограбен: Да бъдеш ограбен се говори, когато опитваш трик и го забиваш, дори и болтове за приземяване, но по някаква причина не успяваш. Да бъдеш ограбен е по-весело, но може да бъде разочароващо, защото скейтърът знае, че може да направи трика.

Змия: Змия е някой, който не разбира етикета на скейтпарка и се срязва в опашката или ви пречи на пътя. Това обикновено е запазено за деца или нови скейтъри, които не знаят. Ние учим нашите ученици да научат линиите на скейтпарка и кога да изчакат реда си, за да избегнат извиването на опитни скейтъри.

Кънка Sгърне: Скейт спот е, когато препятствие по улиците редовно привлича скейтъри. Въпреки че може да има множество точки на едно място, като площад или училищен двор, може да се отнася и до едно препятствие. „Къде е това място за скейт?“

Кук: Кук е някой, който се държи на глупак в скейтпарк или скейт място, или някой, който прави нещо извън нормалното на скейт културата.

Къти: Cutty е описание на скейт място или скейт парк, който е преодолявал препятствия или е изграден чрез груба архитектура. Представете си големи пукнатини в тротоара или коравия асфалт, водещи до място за скейт.

Хеш: Хеш е описание на скейтър или скейт трик, който е донякъде пънк по произход и природа. Някой е хеш, когато носи скъсани панталони, кожено яке и обича да прави номера от 80-те.

Хесенски: Хесиан е описание на някой, който е посветен да бъде хеш.

позьор: Позьор е някой, който се държи като скейтборд или се облича като скейтборд, но всъщност не кара скейтборд.

Т-куче: T-dog е някой, който кара кънки в името на тенденцията. T-dog е съкращение от trend dog.

Търговски център заграбване: Хващане на мол е описание, когато скейтър държи дъската неправилно или по начин, който не е готин – държи предната камиона на вашата дъска вместо частта на палубата и настрани.

Палячо: Глупец е местен жител на скейтпарк, който прекарва достатъчно време в лудории и лудории. Въпреки че може да не се пързалят толкова много, колкото наистина отдадените скейтъри, понякога те са обичани от местните почти като форма на защита и другарство.

Игра на скейт: Играта на скейт е най-често срещаната игра, която скейтърите играят, за да подобрят уменията си на равна земя. Скейтърът прави трик като кикфлип и ако другият скейтър не успее да направи трика, той получава буквата S. Това е КОНЪТ на скейтборда и най-често срещаната игра на скейтърите.

Чанта с трикове: Чанта с трикове са триковете, които един скейтър е научил, че може да произвежда относително последователно – особено в игрите на скейт. Както ще откриете, скейтърите стават умели в определени трикове и стилове, всичко от това да предпочитат носа си пред опашката си или предната страна пред задната страна.

Технически скейтър: Технологичният скейтър е скейтър, чиято чанта с трикове е по-техническа по природа, отколкото брутален ангажимент. Техническите скейтъри предпочитат да карат ръчни подложки и первази срещу релси и стълби и се наслаждават на комбинирането на сложни линии от трикове в една маневра.

Рейл скейтър: Релсов скейтър е скейтър, чието предпочитано препятствие е релса и обикновено парапети, слизащи по стълби. Докато повечето скейтъри ще карат релси по някакъв начин, скейтърът на релса е особено умел, понякога смилайки 10-15-дори 20-стъпални парапети. Рейл скейтърите са едни от най-смелите скейтъри на планетата.

Преходен скейтър: Преходен скейтър е скейтър, който предпочита да скейтира препятствия, открити в скейт парка, които не приличат на улични места. Това обикновено се предлага под формата на четвъртинки, мини рампи, змийски писти и вертикални препятствия. Преходните скейтъри помагат да се уверите, че пързалянето в купата и басейна на корените на кънки остават живи и здрави.

Местен парк: Местният парк за скейтбордисти е местният скейтпарк за скейтбордистите и тяхното място за среща с приятели, за да карат кънки. Местен парк действа като тренировъчно съоръжение или фитнес зала за скейтъри, както и център на общността за популяризиране на изкуството и местните скейт медии.

Изкормвач: Когато някой е рипър, той се допълва от уменията си на скейтър. "Това момиче разкъсва!"

Капка: „Хайде да раздробяваме!“ По същество означава – „Хайде да караме кънки!“ Често срещан термин, който може да чуете, е „Накъсайте гнар!“ Което означава, накъсайте големите неща.

Клипове: Клиповете са, когато скейтър заснема трик по улиците за тяхната компилация от клипове, които ще продуцират тяхната видео част или ще ме спонсорират. Скейтърите „подреждат клипове“ по улиците, докато разполагат с 2-3-4 минути и понякога може да им отнеме години, за да получат NBD на висококачественото скейтиране.

Кадри: Когато скейтър се позовава на своите клипове, той ще говори за своите „заснети кадри“. „Колко кадри получихте?“ Това е по-често срещан въпрос, който вашият спонсор ще ви зададе, след което вие трябва да опишете броя на клиповете.

Единичен трик: Единичен трик е, когато скейтър и режисьор заснемат „единичен трик“ вместо линия. Единичните трикове обикновено са надолу по стълби или празнини и обикновено са по-трудни от триковете в линия.

Линия: Линия е, когато скейтър нанизва последователност от трикове в един видеоклип. Скейтърът може първо да се спусне надолу по стълби, преди да се отклони, за да шлайфа перваза, преди да се хвърли надолу по парапета. Колкото по-трудни трикове нанизвате, толкова по-впечатляващи. Техническите скейтъри често произвеждат наистина безумни линии с первази и ръчни подложки, за да покажат уменията си за контрол, срещу хеш скейтър, който скача по големи парапети или стълби за единични трикове.

Рибешко око: Рибешко око е широкоъгълен обектив, който създава ефект на крушка върху клипа или снимката. Терминът рибешко око се отнася до това колко изкривени ще бъдат ръбовете на рамката, почти като гледане през рибен съд. Скейтърите обичат как изглеждат рибешките очи, тъй като им напомнят за най-ранните скейт списания и като цяло правят препятствията да изглеждат по-големи.

Дълъг обектив: Филматорът ще заснеме трик с „дълъг обектив“, както в, те ще заснемат трика без рибешко око. Единичните клипове обикновено се заснемат с дълги обективи, докато линиите обикновено се заснемат с рибешки очи. Видео частите ще бъдат комбинация от единични трикове с дълги лещи и линии рибешко око.

VX: VX е най-известната видеокамера в скейтборда, известна още като Sony VX1000. Докато зърнестите 1080p на мини DV лента са донякъде непрактични в днешния скейт медиен пейзаж; VX издържа с култ заради невероятните си цветови схеми и аудио възможности. VX също така снима в съотношение 4 към 3, което прави уличното пързаляне да изглежда по-бързо и по-жизнено.

Улици: Улиците означават препятствия за скейт и места, които не са скейтпаркове, по същество не са предназначени да се карат. Уличното пързаляне е най-суровата форма на скейтборд и се смята от скейтърите за най-свещената връзка на скейтборд културата.

„Това е бюст:“ Скейтърът ще опише място като „бюст“, когато е строго наблюдавано от охрана или полиция. „Това е фалш преди 5.“ Когато едно място е провалено, скейтърите няма да могат да се пързалят там, защото защо да бъдат изгонени или да получават цитати или билети. Ако карате скейтборд достатъчно дълго, в крайна сметка ще получите билет.

„Получих обувката:“ Скейтър ще каже на друг скейтър, че „има обувката“, когато бъде изгонен или помолен да напусне място за скейт. Ако имате късмет, просто ще вземете ботуша и ще се пързаляте, преди да се случи нещо значимо. Не забравяйте, че охраната не може да ви задържи, те могат само да извикат ченгетата. Ако видите охрана, скейтирайте, преди дори да са ви заговорили, или се правете на глупави пред знаците за забранено каране на скейтборд!

Площад: Плаза обикновено е, когато мястото за скейт е под формата на открито пространство с много первази, ръчни подложки и дори перила. Името е подсказващо както за скейтърите, така и за нескейтърите, но също така описва специфичната архитектура на площада, открита по улиците, която оттогава се превърна в рамка за много скейтпаркове. LOVE Park във Филаделфия беше най-известният скейт площад в златната ера на скейтборда (1990-те – началото на 2000-те), но беше разрушен през 2016 г. Площадите са все по-трудни и по-трудни за намиране, но въпреки това остават специални места за скейтборд за скейтбордистите.

Pay-To-Skate: Pay-to-skate се отнася до скейтпарк или рампа, чието каране струва пари. Тези препратки обикновено се срещат в по-богатите райони и са предмет на дебат сред скейтърите, които вярват, че скейтбордът винаги трябва да е достъпен.

Свежо: Когато един скейтбордист има нова палуба за пързаляне, той ще „настрои свежа“.

Конкурсен скейтър: Състезателен скейтър се нарича човек, който е известен с това, че се справя добре в състезания и като цяло има фокус върху състезанията срещу други области на скейтборда. Най-високият ешелон от скейтъри ще направи всичко, от състезания до улично скейтбордиране. Добро представяне на състезателен скейтър е Nyjah Huston или Tony Hawk.

Основен скейтър: Основен скейтбордист е човек, който е най-фокусиран върху забавлението на скейтборд без определени професионални цели. Професионалните скейтъри обаче могат да бъдат основни, когато се фокусират върху продуцирането на видео части по улиците, а не върху социалните медии или състезания. Тази философия е предмет на културен дебат и има различни мнения относно автентичността, тъй като много от най-големите скейт марки вече не са собственост на скейтъри и тези, които обикновено се борят да се конкурират с по-големите магнати. Ето защо винаги е важно да подкрепяме марките, притежавани от скейтъри.

Основна марка: Една основна марка се счита за основна, когато е притежавана и управлявана от скейтбордисти. Марка като Nike например е голяма корпорация, докато WKND скейтбордове или дори GOSKATE, се управлява, притежава и управлява от скейтбордисти. Скейтърите правят всичко възможно, за да подкрепят притежаваните от скейтъри марки, но продуктът на всяка компания трябва да подкрепя тези скейтъри, които го купуват. Естеството на скейт индустрията обаче има много фактори, които правят притежаването на марка много непредвидимо. Както видяхме някои от любимите ни компании да затварят бизнес.

Скейт плъх: Скейт плъх е някой, който обича скейтборд и се отдава на уличния начин на живот на скейтборда. Това може да бъде запазено и за скейтър от скейтпарк, който се интересува повече от скейтборда от всичко в живота си.

Гром: Гром е това, което възрастните или по-възрастните скейтъри ще имат предвид, когато говорят за дете скейтбордист. Терминът не е по своята същност отрицателен или положителен, но не е нито мил, нито обиден. Громовете, в зависимост от техните наставници или как са били научени, могат да бъдат едни от най-лошите змии в скейтпарка и всички сме гледали видеоклипове на ужасите на небрежни деца, които се сблъскват с възрастни.

Скейтър в социалните медии: Скейтърът в социалните медии е скейтбордист, който се фокусира върху създаването на своите скейт медии за социални медии. Те често се свързват с марки, които са силно инвестирани в социалните медии и създават своя собствена ниша в скейтборда. Скейтърите в социалните медии обикновено се гледат с пренебрежение, но въпреки това са постигнали умерено ниво на успех за себе си.

YouTube скейтr: YouTube скейтър ще създаде скейт медии, благоприятни за YouTube, под формата на видео блогове или vlogging. Въпреки че скейтърите в YouTube съставляват много специфична медия за скейтборд, те са помогнали да запознаят хиляди хора със скейтборда чрез своите видеоклипове със съвети за трикове или видеоклипове от ежедневието. Скейтърите Whale YouTube често са обект на шеги, те се излагат в светлината на прожекторите.

„Олимпиада:“ С олимпиада тъй като е такава тема на дебат и дискурс в кънки, самото състезание се превърна в пълноправен субект в кънки. Докато терминът „Олимпиада“ обикновено се отнася до действителното събитие, той също се използва за капсулиране на скейтърите, които участват в Олимпиадата – както и марките и хората.

Направи си сам: Направи си сам означава, както много от нас знаят, Направи си сам. Но в скейтборда това се отнася, когато скейтърите са изградили място за скейт със собствени средства. Скейтърите ще използват шлакови блокове, релси и цимент, за да конструират всички видове скейт препятствия някъде извън обекта. Тъй като тези места са далеч от общественото внимание, местата за скейт „Направи си сам“ са едни от най-страхотните места, на които един скейтър може да се пързаля и често изискват доверено право на преминаване.

Топ 42 препятствия за скейтборд

Жаргонът на препятствията може да бъде една от най-трудните терминологии за научаване за скейтборд. Докато толкова много препятствия са измислени от скейтърите с неясни термини, ще се радвате да научите, че много от тях са доста прости и интуитивни. Е, ти можеш да бъдеш съдията!

перваз: Первазът е препятствие, което прилича на пейка или нещо, на което обикновено бихте седнали. Може да бъде и перваз, който е по-висок от нещо, на което бихте седнали, но обикновено се характеризира с ъгъл от 90 градуса, оттук и името „перваз“ и способността да се заключва в гриндове и плъзгания.

Мани тампон: Manny pad е съкращение от manual pad за ръчния трик при каране на скейтборд. Manny pad изисква скейтър, върху който да се качи, и има ограничен край, оттук и прилагателното „pad“. Техническите скейтъри обичат подложки и первази.

Релса: Парапет е това, което намирате, слизайки по стълбище, това, което минувачите наричат ​​парапет. Но в скейтборда релсата може да се появи в много форми, както ще видите по-долу.

парапет: Парапет е конкретно, когато парапет се спуска по стълби и се намира на улицата.

стръмен Релса: Една релса е стръмна, когато се спуска по голям набор от стъпала в сравнение с други релси като плоски ленти.

Flatbar: Плоската греда е релса, която е хоризонтална и обикновено не се спуска стръмно надолу като парапетите на стълбищните комплекти.

Кутия: Кутията обикновено е изградено препятствие, което комбинира перваза с ръчна подложка. По принцип е достатъчно голям от гледна точка на ширина, за да изпълнява ръчни трикове с държане от двете страни на кутията за два перваза. Много скейтпаркове ще включват кутии.

Зелен: Vert е описание на „вертикалните стени“ халфпайпове и по-големи рампи, от които скейтърът трябва да се изстреля, за да кара.

Справяне: Копирането е термин, който описва частта, която се предоставя от четвърт пайп, басейн, купа или мини рампа. Често те са метални релси за по-добро смилане и плъзгане.

Басейн Справяне: Капачката на басейна е сама по себе си капачка, тъй като е направена от цимент и има характеристики, подобни на тухла.

Устна: Рамката на рампата също се отнася до покриването или когато рампата по същество свършва. Това позволява на скейтърите да правят трикове с устни под формата на сергии.

Преход: Преходът е терминът, използван за описание на частта от рампата или препятствието, която преминава от плоска към вертикална – помислете за кривината в вертикална рампа, преди да премине право вертикално. Скейтърите, които се наслаждават на скейт прехода, обикновено са паркови скейтъри или верт скейтъри, които карат скейтпаркове повече от улични.

Разширение: Разширението е повдигната или повдигната част от рампата, която се „простира“ с още няколко фута по-високо. Често мини рампата ще има преход и след това единично разширение с вертикални стени за тези корависти скейтъри.

Надгробен камък: Когато разширението е тънко или само на малко място на рампата, то ще се нарича надгробен камък.

Кутия на смъртта: Смъртната кутия е тази малка кутия под капака на басейна, откъдето хлорът обикновено се филтрира. Шлифоването върху тях често е схематично, тъй като колелото ви може да заседне вътре. Оттук и свързаният термин смърт.

дузпи перваз/Релса: Перваза за престрелка или релса за престрелка е описание, когато релса не върви стръмно надолу по стълбите, а вместо това се простира навън, запазвайки първоначалната си височина.

тримесечие Тръба: Четвърт тръба е „четвърт“, защото е четвърт от пълен кръг. Представете си рампа, изградена върху това съотношение на страните и тъй като може да стои самостоятелно навсякъде, тя е избрана като четвърт тръба. Ако се комбинират лице в лице, това е началото на мини рампа.

Мини Рампа: Мини рампа е, когато две или повече четвърт тръби са обърнати една към друга за непрекъснато издълбаване нагоре и надолу. Мини рампите се считат за едно от най-забавните неща за каране на скейтборд, след като се научите как да влизате.

Половина Тръба: Като се вземе от разбирането, че четвърт тръба е една четвърт от пълен кръг, халфпайп е една половина от кръг. Докато две четвърти тръби също са половин кръг, вертикалната рампа е различна, защото има вертикални стени доста над преходния период, който се среща при мини рампите. Тези 2-3 фута зелени стени правят изключителна разлика в уменията, необходими за каране на тези рампи. Това са рампите, които Тони Хоук и други направиха домакински термин.

Стартиране Рампа: Рампата за изстрелване е почти като четвърт пайп, но нейната устна е по-скоро изстрелваща навън за проветряване от рампата, а не за пързаляне обратно, както бихте направили на четвърт пайп или мини рампа.

Рампа: Рампата може да бъде всеки обект, подобен на наклон или триъгълник, който създава възможност за спускане или стартиране на скейтборд.

Стъпка-Up: Стъпка нагоре се появява като рампа, чиято горна секция е извадена преди зоната за кацане горе, така че скейтърът трябва да изпълни олие, преди да достигне върха.

евро-Празнина: Смята се, че стъпката нагоре идва от европейските състезания и се почита от този факт, като се нарича евро-пропаст.

Свитък In: Преобръщането е специална част от рампата, която вместо да следва вертикалните стени се извива над ръба на рампата, за да позволи на скейтъра да се „претърколи“ към рампата, вместо да падне.

Спад In: Спад е как скейтър влиза в купа, басейн, мини рампа, куотър пайп или препятствие, като позиционира опашката си върху края на препятствието и с тежестта си, наведена напред, „пада“ на рампата и се отдалечава.

гръбначен стълб: Гръбнакът е, когато две четвърти тръби са притиснати гръб в гръб с обвивката им, прикрепена в средата. Това са невероятно трудни препятствия за всеки начинаещ карач на скейтборд.

Купа: Купата е преходно препятствие, където няма несвързана страна на рампата. Представете си купата, която използвате за зърнени храни, сега поставете техническото тесте вътре в нея и си представете, че се пързаляте.

двойно определен: За двоен комплект се говори, когато два комплекта стълби са разделени от равна зона, но скейтърите все още карат цялото препятствие. Представете си два комплекта от 3 стълби с плоска зона между тях, но скейтърът се движи по плоската повърхност и над всичките шест стълба.

2 плосък 2, 3 плосък 3, и т.н.: Тези числа се използват за описание на двойни комплекти или тройни комплекти с броя стълби, разделени от равна повърхност.

Троен комплект: 3 комплекта стълби с 2 плоски повърхности между тях.

Рамка: А-рамка е, когато релса или перваз се издига и след това се свързва с низходящо огледално препятствие. Или стана дума за две рампи (без извивката на четвърт тръба), които също да бъдат свързани огледално.

Забавна кутия: Забавна кутия е, когато первази, релси, рампи и кутии се комбинират в уникални препятствия, които обикновено се срещат в състезания.

Kink Rail: Релсата с прегъване е релса, която има „прегъване“ в себе си или по същество след спускане стръмно надолу „прегъва“ надолу. Nyjah Huston е известна с пързалянето им.

Кръгла релса: Кръгла релса е описание на това кога релсата е кръгла. Някои скейтъри ще предпочетат кръгла релса пред плоска релса в зависимост от това какви трикове правят. Въпреки това кръглите релси обикновено се използват повече при изграждането на скейтпаркове и по-големи състезания.

Плоска релса: Плоската релса е описание за това, когато релсата е плоска. Въпреки че много плоски релси могат да бъдат намерени по улиците, по-суровите ъгли на плоските релси не са предпочитани от създателите на скейтпаркове. Освен това, тъй като повечето преходни релси обикновено са кръгли релси, скейтърите нямат нищо против, ако в други случаи се използват плоски релси, дори и по-рядко.

Дотичвам: Run up се отнася до пространството или пистата на място за скейт. „Това място имаше наистина кратък изкачване.“

Вденете иглата: Когато скейтър „вдъне иглата“, препятствието, което пързаля, изисква от него да се пързаля през нещо тясно или надолу по много специфично бягане. „Тя наистина вдява иглата в този.“

Преминаване към лентата: Удряне в лента е, когато рампата е предшествана от релса, която е перпендикулярна на рампата, което кара скейтъра да изскочи през релсата. Това обикновено се нарича „рейл за хора с увреждания“, тъй като рампите за хора с увреждания са конструирани като удар към релсите.

„През релсата“: Над релсата е термин, когато скейтър се пързаля „над релсата“, вместо да грайндира или да се плъзга надолу по релсата. Често скейтър ще се пързаля през релса в наклон или надолу по пропаст.

Банка: За наклон се говори, когато склонът е равен и създава ъгъл, под който скейтърите могат да се пързалят нагоре и да извършват въздушна маневра. Банките са различни от рампите, тъй като винаги се приземявате обратно в банка, а банката се получава от улични места, открити в дивата природа.

Bank to Ledge: Банка към перваза е, когато перваза се намира на върха на банкета и скейтърът може да се хвърли или да се обърне в банката, за да плъзне или смила перваза. По улиците скейтърът често поставя пейка на върха на насип, за да създаде наклон към перваза.

Пропаст: Пролуката се използва, за да се опише кога скейтърът преодолява препятствие от точка А до точка Б. Обикновено скейтърите преминават от по-висока точка към по-ниска точка през празнина. Това е същото като комплект стълби, но без стълбите. Представете си скейтър, който прави олие от един паркинг на друг паркинг с трева или пръст, разделящи двата паркинга. Средната зона, която скейтърът Оли смята, е празнината.

Пропуск към релсата: Пролука към релсата е термин, отнасящ се до това, когато скейтърът трябва да пресече празнина, преди да удари релсата. Вместо скейтърът да може да се приближи до релсата, той трябва да отвори няколко фута, преди да смила или плъзне релсата.

Пропуснахме ли термин?

GOSKATE ще се радваме да чуем от вас, ако имате термин, който смятате, че сме пропуснали? Можете да ни изпратите имейл на info@GOSKATE.com или директно съобщение на Instagram.

Искате ли да научите повече за скейтборда?

Скейтбордът ни даде всичко GOSKATE толкова много, за което да съм благодарен. Искаме да можем да споделяме знанията и да знаем как това прави скейтборда толкова забавен.

Каним ви да ни последвате Instagram намлява Facebook да се занимавам със скейтборд.

Искате ли да научите как да карате скейтборд от най-доверената мрежа от инструктори по скейтборд?

GOSKATE ви кани да се учите от най-голямата мрежа от инструктори по скейтборд.

С над 11 години преподавателски опит и най-обучените инструктори на планетата, ние гарантираме, че ще овладеете основите на скейтборда само за 3 урока.

Свържете се с нас за да разберете как вие или вашите близки можете да насърчите страстта им към скейтборда!

Зейн Фоли

Зейн Фоли пише професионално от 2014 г., след като получи бакалавърска степен по философия от Калифорнийския държавен университет, Фулъртън. Зейн е запален скейтбордист и е роден в Лос Анджелис. Следвайте го в Instagram за връзки към другите му публикувани произведения. @zaneyorkfly